Ana içeriğe atla
Image
Faaliyet
Share

STGM-Techsoup Türkiye, Microsoft STK Bulut Çözümleri Etkinliği'ndeydi

25.04.2017
Microsoft, 7 Nisan'da bulut bilişimi ve sivil topluma Microsoft Bulut Bilişim bağışlarını tanıtmak için 100'ün üzerinde STÖ temcilsinin katıldığı bir "NGO Day" düzenledi.

Microsoft, 7 Nisan'da bulut bilişimi ve sivil topluma Microsoft Bulut Bilişim bağışlarını tanıtmak için 100'ün üzerinde STÖ temcilsinin katıldığı bir "NGO Day" düzenledi.

etkinlik fotoğrafı-1

Microsoft Türkiye Eğitim ve KSS Müdürü Dr. Anıl Çekiç'in Microsoft'un kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalarını aktardığı sunumla başlayan etkinlik, Microsoft Kamu Sektörü Koordinatörleri Gözde Şen ve Simge Tanrıbilir'in Microsoft bağış programını tanıtımlarıyla devam etti.

etkinlik fotoğrafı-2

Etkinlik süresince, sivil toplumun Microsoft bulut teknolojilerini nasıl kullanabileceklerini aktaran Microsoft uzmanları, Azure ve Office365 ile sivil toplumu tanıştırmaya çalıştı. Bağış programları hakkında bilgilendirmeler yapılan etkinlikte STGM İletişim Koordinatörü Özgür Mehmet Kütküt bulut bilişimin sivil toplumun teknolojik sorunlarına nasıl çözümler getirdiğini açıklamaya çalıştı. Sivil toplum örgütlerinin ölçeklerinden bağımsız olarak proje yönetimi, veri görselleştirme, ofis programları, e-posta çözümleri gibi konularda bulut bilişimle üretkenliklerinin artacağına değindi.

etkinlik fotoğrafı-3

Techsoup Türkiye Koordinatörü Özlem Kocaadam, uygunluk kriterlerini karşılayan sivil toplum kuruluşlarına Microsoft Azure ve Office 365 bağışlarından nasıl yararlanabileceklerini ve bağış programının detaylarını aktardı. Buna göre yıllık 5.000$ tutarında Azure kredisinden yararlanmak ve yalnızca sivil toplum için ücretsiz olan çevrimiçi O365 bağışlarından faydalanmak için STÖ'lerin Techsoup Türkiye üzerinden kaydolması ve yapılacak uygunluk değerlendirmesi sonunda onay anahtarlarını Microsoft sistemine tanıtması yeterli oluyor.

Salondaki sivil toplum örgütlerinin çeşitliliği ve her seviyeden katılımcının gösterdiği ilgi etkinliği zenginleştirdi.

İlgili Dosyalar:

  1. etkinlik fotoğrafı-1 [JPG] [370.70K]
  2. etkinlik fotoğrafı-2 [JPG] [627.28K]
  3. etkinlik fotoğrafı-3 [JPG] [278.11K]
Share
İlgili İçerikler