Ana içeriğe atla
Image
Faaliyet
Share

STÖ’ler için İletişim ve Halkla İlişkiler Eğitimi İçin Diyarbakır'daydık

21.11.2019
STGM olarak örgütsel kapasite güçlendirme eğitimlerimiz kapsamında geçtiğimiz hafta Diyarbakır'da  "STÖ’ler için İletişim ve Halkla İlişkiler" eğitiminde 15 örgütle biraraya geldik. Avrupa Birliği'nin finansal desteğiyle sivil toplum örgütlerinin örgütsel kapasitelerini güçlenlendirmek hedefiyle yürüttüğümüz STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında 13-15 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlediğimiz eğitimde hedef grup ve paydaşların nasıl tespit edileceği, STÖ’lerin çalışmalarını yaygınlaştırmak ve duyurmak için yerel ve ulusal medyayı nasıl daha etkin kullanabilecekleri ve internet ve yeni medya araçlarının kullanımı üzerine konuştuk.

STGM olarak örgütsel kapasite güçlendirme eğitimlerimiz kapsamında geçtiğimiz hafta Diyarbakır'da  "STÖ’ler için İletişim ve Halkla İlişkiler" eğitiminde 15 örgütle biraraya geldik.

Avrupa Birliği'nin finansal desteğiyle sivil toplum örgütlerinin örgütsel kapasitelerini güçlenlendirmek hedefiyle yürüttüğümüz STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında 13-15 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlediğimiz eğitimde hedef grup ve paydaşların nasıl tespit edileceği, STÖ’lerin çalışmalarını yaygınlaştırmak ve duyurmak için yerel ve ulusal medyayı nasıl daha etkin kullanabilecekleri ve internet ve yeni medya araçlarının kullanımı üzerine konuştuk.

Üç gün süren eğitimde STGM Dijital İşler Koordinatörü Özgür Mehmet Kütküt, STGM İletişim Koordinatörü Ezgi Karataş ve Dijital İletişim Uzmanı Özgür Kurtuluş yer aldı. 

Eğitimin ilk gününde kurumsal iletişim ve halkla ilişkiler kavramları ele alındı ve STÖ'lerin medya ile ilişkileri, haber yazma teknikleri üzerine konuşuldu. Eğitimin ikinci günü ise görsel kimlik üzerine çalışılırken, son gün ise hikaye anlatımıyla birlikte video kurgu çalışması yapıldı. 

Eğitime Diyarbakır'dan Çevre Bilincini Geliştirme Derneği, Yeni Yaşam Derneği, Çocuk Her Yerde Derneği, TUŞPA Genç Gelişim Derneği, Zan Sosyal Siyasal İktisadi Araştırmalar Vakfı, Mezopotamya Caz Müzik ve Dans Kültürü Derneği, Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi, Şırnak'tan Cizre Engellileri Topluma Kazandırma Derneği, Batman'dan KAMER Vakfı, Van'dan Toplumsal Araştırma ve Çalışma Derneği, Mardin'den Her Yerde Sanat Derneği, Kahramanmaraş'tan Sivil Yaşam Derneği ve Kahramanmaraş Koruyucu Aile Derneği, Muş'tan Diskalkuli Derneği ve  Urfa Barosu Kent ve Çevre Komisyonu'ndan temsilciler katıldı. 

İlgili Dosyalar:

  1. BAŞLIK YOK [JPEG] [168.25K]
Share
İlgili İçerikler