TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

AGİT Örgütlenme Özgürlüğü Rehberi Gayri Resmi Türkçe Çevirisi

Güncelleme Tarihi 12.01.2017

Rehber, Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarının örgütlenme özgürlüğünün esaslarını ve çerçevesini ele alırken değerlendirebilecekleri önemli bir referans. 

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Demokrasi Kurumları ve İnsan Hakları Şubesi (ODIHR) ile Avrupa Komisyonu’nun Avrupa Hukuk Yoluyla Demokrasi Komisyonu (Venedik Komisyonu) tarafından 2015 yılında yayımlanan AGİT Örgütlenme Özgürlüğü Rehberi, TACSO Türkiye tarafından Türkçe’ye çevrildi. 
Agit Örgütlenme Özgürlüğü Gayri Resmi Çevirisi Kapağı
 
TACSO Türkiye olarak, Avrupa Birliği Genişleme Bölgesinde Sivil Topluma Destek Rehberinin de önemli alanlarından biri olan örgütlenme özgürlüğü konusundaki bu referansı Türkçe gayri resmi çeviri ile STK’ların kullanımına sunabilmekten mutluluk duyuyoruz. Örgütlenme Özgürlüğü Rehberi’nin gayri resmi Türkçe çevirisini aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. 
 
Rehberin İngilizce aslına bu bağlantıdan, AGİT’in STK’lar için yararlı diğer rehberlerine ise web sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 
Kaynak
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.