TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Çocuk İstismarına Dur De Çalıştayı Sonuç Raporu

Güncelleme Tarihi 19.07.2016

26 Mayıs 2016 tarihinde, Nirengi Derneği tarafından Arbella Makarna katkılarıyla, Çok Geç Olmadan Çocuk İstismarına Dur De! konulu bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştayda, öncelikle çocuk ihmal ve istismarı alanında çalışan paydaşların bir araya gelmesi hedefendi. Ek olarak, ilgili paydaşların bu konuda koruyucu- önleyici ve etkin müdahale-destek için sürdürülebilir şekilde koordineli çalışmak konusunda bir sistem geliştirmek üzere görüş-alışverişinde bulunmaları sağlandı. 

çocuk istismarına durde logo

İlgili çalıştayın raporunu ekte bulabilirsiniz. Raporda, Sosyal Hizmet Uzmanı ve Nirengi Derneği Programlar Koordinatörü Zeynep M. Türkmen Sanduvac’ın açılış konuşması ve ardından sırasıyla panelistlerin konuşmaları, senaryo çalışması, Çocuk istimarında okul temelli erken uyarı ve etkim müdahale modülü tanıtım sunumu, atölye çalışmaları ve sonuç yazısı yer almaktadır. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.