TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Dünya, Avrupa ve Türkiye'de Sivil Ağlar Rehberi

Güncelleme Tarihi 09.06.2011
Dünya, Avrupa ve Türkiye'de Sivil Ağlar Rehberi

Yazar: Yasemin Dinç
Yayın Tarihi: Haziran 2007

Yasemin Dinç'in hazırladığı Dünyada, Avrupa'da ve Türkiye'de Sivil Ağlar Rehberi, STGM'nin hedef kitlesinde bulunan yedi tematik alanda faaliyet gösteren sivil ağları içeriyor: Toplumsal cinsiyet, insan hakları, çocuk, çevre, gençlik, engelliler, kültür/kültürel haklar-sanat. Kısaca, ortak amaçlar çerçevesinde bir araya gelen örgütlerin oluşturduğu yapı olarak tanımlayabileceğimiz sivil ağları (network) uluslararası, Avrupa ve Türkiye olmak üzere üç ana başlık altında tanıtıyor.

Sivil ağların amaçları ve çalışma şekli, yapısı ve işleyişi, fon kaynakları, üyelik koşulları ve iletişim bilgilerinin yer aldığı rehber sivil toplum aktivistleri için önemli bir başvuru kaynağı olma niteliğinde.

Kitabın seslendirilmiş versiyonunu dinlemek için aşağıdaki ses dosyalarını açabilirsiniz. Sesli kitabı bilgisayarınıza indirmek için ise en aşağıda yer alan sıkıştırılmış ses dosyasını kullanabilirsiniz.


Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.