Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

"Engellilik Çalışmaları Güz Okulu" 20-22 Eylül'de İstanbul'da

Güncelleme Tarihi 03.08.2018

Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Politika Forumu ve Raoul Wallenberg Enstitüsü ortaklığında lisansüstü düzeyde engellilik çalışmaları alanında araştırma yürüten ya da yürütmeyi planlayan öğrencilere yönelik olarak düzenlenecek olan Engellilik Çalışmaları Güz Okulu 20-22 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek. 

Üç gün sürecek olan eğitimde, katılımcıların hukuk, eğitim bilimleri, sosyal politika, siyaset bilimi, sosyoloji, mimarlık ve tıp gibi engellilik çalışmaları açısından önemli disiplinlerin engelliliğe yaklaşımlarına ilişkin perspektif kazanması hedefleniyor. Programda farklı disiplinlerden engellilik alanında eğitim ve araştırma faaliyetlerinde bulunan öğretim üyelerinin katkılarıyla, engellilik kuramları ve modelleri, engelliliğin farklı disiplinlerde ele alınış biçimleri, engelli hakları yaklaşımını araştırma kurgusu, yöntem ve analize entegre etme yolları, engellilik ve toplumsal cinsiyet ile engellilik çalışmalarında etik konuları ele alınacak. 

Eğitimciler;

- Dikmen Bezmez (Sosyoloji, Koç Üniversitesi)

- Engin Yılmaz (Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı, Boğaziçi Üniversitesi

- Göksenin İnalhan (Mimarlık, İstanbul Teknik Üniversitesi

- İdil Işıl Gül (Hukuk, İstanbul Bilgi Üniversitesi)

- Resa Aydın (Tıp, İstanbul Üniversitesi)

- Volkan Yılmaz (Sosyal Politika, Boğaziçi Üniversitesi)

 

 
Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.