TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin çalışmalarına destek olmak için STGM olarak her hafta STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri araştırıyor ve kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyoruz.  Hibe ve kaynak duyurularından haberdar olmak isterseniz haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Açık olan hibelere başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için ilgili kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit etmeyi lütfen unutmayınız!

IF Sosyal Etki Ödülü 2020 Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 09.07.2020
Dünyanın köklü tasarım ödüllerinden olan IF Design Awards bünyesinde verilen “IF Sosyal Etki” ödül kategorisi için başvuru süreci başladı.
 
Topluma katkıda bulunan projeleri yayınlamayı ve desteklemeyi amaçlayan ödüle, zamanımızın en acil sorunlarının çözülmesine katkıda bulunan ve koşulların iyileştirilmesine yardımcı olmayı hedefleyen projeler başvuru yapabiliyor. 
 
IF Sosyal Etki Ödülü yılda iki kez veriliyor ve bu yıl ödüllendirilecek projeler için belirlenen destek tutarı ise 100 bin Euro. 

» Haberin Devamı

Çocuklar için UEFA Vakfı 2020 Yılı Proje Çağrısı

Güncelleme Tarihi 09.07.2020
Çocuklar için UEFA Vakfı, dünya çapında çocukların temel haklarını yaygınlaştırmak için 2020 yılı için proje çağrısını duyurdu. Projeleri önerilerini göndermek için son tarih 15 Ağustos 2020.

» Haberin Devamı

Fetisov Gazetecilik Ödülü

Güncelleme Tarihi 09.07.2020
Gazeteciler aracılığıyla dürüstlük, adalet, cesaret, asalet gibi insanlığın evrensel değerlerini teşvik etmeyi amaçlayan Fetisov Gazetecilik Ödülü'ne başvurular başladı. Ödüle başvuruların 1 Ağustos 2020 tarihinden önce yapılması gerekiyor. 
 
Ödül kapsamında birinciye 100 bin, ikinciye 20 bin, üçüncüye ise 10 bin isviçre frangı destek sunulacak. 
 
Ödül, profesyonel gazetecilere, yani medya temsilcilerine, profesyonel gazetecilik organizasyonlarına (sendikalar / dernekler / dernekler) ve serbest gazetecilere açık. Kendi kendini aday göstermeye izin verilmektedir.
 
Ödül hakkında detaylı bilgi almak için https://fjawards.com/what-is-fja adresini ziyaret edebilirsiniz.

» Haberin Devamı

Mary Robinson İklim Adaleti Ödülü 2020

Güncelleme Tarihi 09.07.2020

One Young World tarafından gelecek nesiller için dünyayı koruyan etkili iklim adaleti girişimlerinin arkasındaki genç liderleri tanımak ve desteklemek için oluşturulan Mary Robinson İklim Adaleti Ödülü için başvurular 23 Temmuz 2020 tarihine kadar devam ediyor. 

Detaylı bilgi için https://www.oneyoungworld.com/mary-robinson-climate-justice-award-2020 adresini ziyaret edebilirsiniz. 

» Haberin Devamı

Avrupa Dayanışma Kültürü Fonu 2020

Güncelleme Tarihi 09.07.2020

Avrupa Kültür Vakfı, dayanışmayı güçlendiren ve Avrupa toplumları için pandeminin sonuçlarına değinen büyük ya da küçük yaratıcı kültürel girişimleri desteklemeye devam ediyor.

Vakıf Avrupa Dayanışma Kültürü Fonu başlıklı yeni hibe çağrısında daha geniş bir Avrupa fikri göz önünde bulundurularak, uluslar, sınırlar ve farklılıklar arasında ittifaklar kurmada yerel kültürel oyuncuları destekleyerek Avrupa ve halkını dayanışma içinde yeniden birleştirmeyi amaçlarken, özellikle krizlere daha çabuk cevap vermeyi daha geleceğe yönelik çözümlere dönüştüren ve yerel düzeylerden uluslar arası ittifaklar ve pan-Avrupa dayanışması girişimlerine kadar uzanan teklifleri bekliyor.

» Haberin Devamı

ALIPH Vakfı Kültürel Miras Destek Programı: COVID-19 Acil Destekleri

Güncelleme Tarihi 07.07.2020
Çatışma alanlarındaki kültürel mirasın korunmasına yönelik çalışmaları, tüm dünyada önleyici tedbirleri, acil durum müdahalelerini ve somut çatışma sonrası rehabilitasyon projelerini finanse eden ve acil yardım çalışmalarını destekleyen ALIPH Vakfı, COVID-19 salgını karşısında miras koruma sektörünü destekleme programını duyurdu. 
 
Program başvuruları 1 Mayıs 2020 tarihinden beri açık ve halen devam ediyor. 

» Haberin Devamı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Gençlik Projeleri Destek Programı

Güncelleme Tarihi 02.07.2020
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde, “Gönüllülük”, “Kişisel Gelişim”, “Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor”, “Kitap Kahve Projeleri”, “Kültür ve Sanat”, “Yenilikçi Fikirler”, “Çevre” ve  “Hayvanların Korunması” alanlarında sivil toplum kuruluşlarının projelerine toplamda 35 milyon TL destek verecek.
 
Programa başvurular 1 Ağustos 2020 Cumartesi günü saat 23.59’da sona erecek. Proje başvuruları, Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilebilecek.

» Haberin Devamı

Ankara Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Teknik Destek Programı

Güncelleme Tarihi 02.07.2020
Ankara Kalkınma Ajansının 2020 Yılı Teknik Destek Programı başvuruları başladı. Program, 2014-2023 Ankara Bölge Planı’nda yer alan öncelikler doğrultusunda yerel aktörlerin, “2018-2020 Sonuç Odaklı Program” vizyonu dâhilinde bölgesel kalkınma açısından önem arz eden çalışmaları için yeterli kurumsal kapasitenin tesis edilmesine ve artırılmasına yönelik teknik destek sağlamayı amaçlıyor. 
 
Programa son başvuru 31 Aralık 2020. 

» Haberin Devamı

Ankara Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı

Güncelleme Tarihi 02.07.2020

Ankara Kalkınma Ajansının 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programını duyurdu. Programa son başvuru tarihi 11 Aralık 2020.

» Haberin Devamı

Acil Eylem Fonu Hızlı Müdahale Hibeleri

Güncelleme Tarihi 02.07.2020

Kadınlara, insan hakları savunucularına/aktivistlerine veya kadın veya trans aktivistlerin liderliğindeki kuruluşlara, insan haklarını desteklemek için acil bir müdahale gerektiren beklenmedik bir durum ortaya çıktığında destek sağlamak amacıyla kurulan Acil Eylem Fonu, hızlı müdahale hibelerini duyurdu.

Güvenlik ve Fırsat başlıklarında sunulan desteklerde maksimum 8 bin ABD Doları destek veriliyor. Güvenlik hibeleri için süre 3 ay olurken, fırsat hibeleri için 6 aya destek veriliyor. 

Acil Eylem Fonuna yıl boyunca başvuru yapılabiliyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.