Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programına Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 17.08.2018

Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programına (DAP) başvurular 31 Ağustos 2018 geceyarısına kadar devam ediyor.

» Haberin Devamı

Çocuklar için UEFA Vakfı Proje Çağrısı

Güncelleme Tarihi 17.08.2018

Çocuklar için UEFA Vakfı, dünya çapında çocukların temel haklarını yaygınlaştırmak için 2018 proje çağrısını yayınladı. Projeleri göndermek için son tarih ise 14 Eylül.

» Haberin Devamı

The Feminist Review Trust Fonu Üçüncü Dönem Başvurularını Bekliyor

Güncelleme Tarihi 07.08.2018

The Feminist Review Trust Fonu 2018 hibe programının üçüncü turu için başvuruları kabul etmeye başladı. Küresel olarak kadınların hayatlarının çeşitliliğini ve kadınların karşılaştığı eşitsizliklerle mücadele etmeleri için yaratıcılıklarını desteklemek amacıyla tasarlanan programın üçüncü turu için son başvuru tarihi 30 Eylül 2018.

» Haberin Devamı

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu

Güncelleme Tarihi 07.08.2018

Hrant Dink Vakfı, Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliği ile, iki komşu ülke halkları arasında doğrudan temasları artırmaya ve her alanda işbirliklerini teşvik etmeye devam ediyor. Sınırları Aşıyoruz programı kapsamında yürütülen Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, 2017-2019 döneminde Birleşik Krallık Hükümeti Çatışma, İstikrar, Güvenlik Fonu desteği ile 150 kişinin daha belirli bir amaç ve program doğrultusunda komşu ülkeye yapacakları ziyaretlerin gidiş-dönüş seyahat masraflarını karşılamaya devam edecektir. 

» Haberin Devamı

British Council Kültürel Koruma Fonu

Güncelleme Tarihi 06.08.2018

British Council Kültürel Koruma Fonu, Nisan-Aralık 2019 ayları arasında yürütülecek çalışmalar için başvuruları almaya başladı. 

» Haberin Devamı

The Minor Foundation for Major Challenges Hibe Duyurusu

Güncelleme Tarihi 06.08.2018

The Minor Foundation for Major Challenges (MFMC) antropojenik iklim değişikliğini azaltan iletişim projelerini finanse etmek için dünyanın dört bir yanından başvuruları kabul ediyor.  Yenilikçi iletişim stratejilerinin gelişimini destekleyecek olan fon için son başvuru tarihi 17 Ağustos 2018. 

» Haberin Devamı

Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 01.08.2018

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle İstanbul Film Festivali - Köprüde Buluşmalar, Medienboard Berlin-Brandenburg ve Hamburg Schleswig-Holstein Film Fonu işbirliğiyle iki ülke arasındaki ortak yapımları desteklemeyi amaçlayan Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonuna başvurular başladı. Bu yıl sekizinci kez verilecek olan fona  çekimine henüz başlanmamış tüm uzun metraj Almanya- Türkiye ortak yapımları başvurabilir. Desteklenecek projeler Ekim ayında Hamburg Film Festivali sırasında açıklanacak.

» Haberin Devamı

Ahiler Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Teknik Destek Programı

Güncelleme Tarihi 01.08.2018

Ahiler Kalkınma Ajansı, 2018 Yılı Teknik Destek Programı için ilana çıktı. Ahiler Kalkınma Ajansı sorumluluk bölgesinde bulunan Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illerinden yapılacak başvurulara program kapsamında toplamda 500.000,00 TL destek verecek. 

» Haberin Devamı

Newton Fund'dan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmacılarına Destek Çağrısı

Güncelleme Tarihi 31.07.2018

Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında faaliyet gösteren araştırmacıların Birleşik Krallık ile ortaklık içerisinde araştırma kapasitelerini güçlendirebilmesi ve dolaşım desteklerinden faydalanabilmesi için Newton Advanced Fellowships ve Newton Mobility Grant çağrıları açıldı.

» Haberin Devamı

"Bölünmüş Geçmiş Ortak Gelecek" Projesi Küçük Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 19.07.2018

18 ortaklı bir konsorsiyum tarafından yürütülen "Bölünmüş Geçmiş Ortak Gelecek" projesi kapsamında STK’lara yönelik küçük hibe programı açıldı. Hibe kapsamında desteklenecek olan projelerin farklı kültürlerle bir arada yaşama, çeşitlilik  ve barış inşaasına katkı sağlaması bekleniyor. Hibe kapsamında tek bir proje için verilecek maksimum hibe tutarı 7400 euro olarak belirlendi. Projelerin en az 4 ve en fazla 6 ay sürmesi bekleniyor.  Hibe başvuruları 15 Temmuz-15 Eylül 2018 tarihleri arasında http://jointfuture.org/news/call-for-the-proposals/ adresinden gerçekleştirilebilir. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.