TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin çalışmalarına destek olmak için STGM olarak her hafta STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri araştırıyor ve kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyoruz.  Hibe ve kaynak duyurularından haberdar olmak isterseniz haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Açık olan hibelere başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için ilgili kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit etmeyi lütfen unutmayınız!

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) 2019 Hibe Programı için Küresel Çağrı

Güncelleme Tarihi 10.12.2019

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) 2019 Hibe Programı için küresel çağrı yayınlandı. Prograna son başvuru 23 Ocak 2019.

Demokrasinin, hukukun üstünlüğünün, insan hakları ve temel özgürlüklere saygının geliştirilmesi ve güçlendirilmesini desteklemek amacıyla Sivil Toplum Kuruluşlarına doğrudan mali destek veren Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA) 2019 dönemi için üç alandaki - İş Dünyası ve İnsan Hakları, İşkence ve Kötü Muamele ile Mücadele ve  Demokratik Hesap Verilebilirlik- çalışmaları destekleyecek. 

» Haberin Devamı

Cinsiyet Eşitliği Odağında Geleceğin İnsana Yakışır İşleri Yaklaşımının Desteklenmesi Hibe Programı Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 05.12.2019
Cinsiyet Eşitliği Odağında Geleceğin İnsana Yakışır İşleri Yaklaşımının Desteklenmesi Hibe Programı teklif çağrısı yayınlandı. Konsept notun iletilmesi için son tarih 27 Ocak 2019.

» Haberin Devamı

SAGE Fonu: Kadınların Ekonomik Adaleti Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 05.12.2019

Ekonomik aktörlerin insan hakları sorumluluğunu güçlendirmeyi hedefleyen SAGE Fonu, "Kadınların Ekonomik Adaleti" başlığıyla yeni desteğini duyurdu.

» Haberin Devamı

Birleşmiş Milletler Demokrasi Fonu

Güncelleme Tarihi 05.12.2019
Sivil toplumun sesini güçlendiren, insan haklarını destekleyen ve tüm grupların demokratik süreçlere katılımını teşvik eden projeleri destekleyen Birleşmiş Milletler Demokrasi Fonu (UNDEF)14'ncü dönem çağrısını duyurdu. Başvurular için son tarih 22 Aralık 2019. 

» Haberin Devamı

KAHANE Fonu 2020 Destekleri

Güncelleme Tarihi 05.12.2019

İsviçre merkezli bağımsız bir vakıf olan KAHANE Vakfı'nın 2020 yılı destekleri için başvuru süreci 8 Aralık 2019'a kadar devam ediyor. 

» Haberin Devamı

BM İnsan Kaçakçılığı Mağdurları için Gönüllü Güven Fonu

Güncelleme Tarihi 04.12.2019

BM İnsan Kaçakçılığı Mağdurları için Gönüllü Güven Fonu dördüncü teklif çağrısını duyurdu. 

» Haberin Devamı

Avrupa Komisyonu Erasmus + Programı 2020 Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 21.11.2019
Erasmus + Programı için 2020 teklif çağrıları ve rehberi yayımladı. 
 
Gençlere projeler aracılığıyla yurtdışında çalışma, eğitim veya mesleki deneyim kazanmaları için fırsat sağlayan programa eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarında faaliyet gösteren kamu ya da özel kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları proje başvurusu yapabiliyor.
 
Programa ayrıca gençlik çalışmalarında aktif olan ancak tüzel kişilik olmayan gençlik grupları da hibe desteği için proje başvurusunda bulunabiliyor.

» Haberin Devamı

ABD Büyükelçiliği Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 14.11.2019
ABD Büyükelçiliği yeni destek programının duyurusunu yaptı.  Hibe desteğine başvurmak isteyenler 21 Ocak Salı günü Türkiye saatiyle 17:00'ye kadar başvurularını gerçekleştirebilirler.
 
Teklif çağrısı kapsamında talep edilecek hibe miktarı ise minimum 5 bin Amerikan Doları maksimum 80 bin Amerikan Doları.

» Haberin Devamı

Karakutu Adnan Ergeç Fonu 4'ncü Dönem Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 14.11.2019
Karakutu Derneği tarafından yürütülen Adnan Ergeç Fonu 'nun yeni dönem başvuruları açıldı. Fon kapsamında 18-30 yaş arası gençlerin Türkiye ile ilişkili toplumsal hafıza, geçmişle yüzleşme, toplumsal barış ve eşitliğin inşası ve/veya ayrımcılığın önlenmesine yönelik projeleri destekleniyor. 
 
Program başvuruları için son tarih 9 Aralık 2019, Pazartesi günü saat 17.00.

» Haberin Devamı

2020 Ashden Ödülleri Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 14.11.2019

Dünyanın her yerinden sürdürülebilir enerjiye erişimi artıran ve sürdürülebilir enerji ile yaşamı iyileştiren projelere destek olan 2020 Ashden Ödülleri için başvurular başladı. Ödül başvuruları 11 Aralık 2019'a kadar devam edecek. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.