Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Google News Initiative Innovation Challenge

Güncelleme Tarihi 24.06.2019

Google Haber Girişimciliği İnovasyona Davet Programı (Google News Initiative Innovation Challenge) başlıyor. Yenilikçi ve orjinal gazetecilik projeleri üretmeyi hedefleyen her boyutta organizasyona açık olarak düzenlenen GNI İnovasyon Mücadelesi'nde Google seçili projeleri 150 bin ABD Dolarına kadar destekleyecek. 

» Haberin Devamı

ASTRAEA Uluslararası Fonu

Güncelleme Tarihi 20.06.2019

Lezbiyenler tarafından yönetilen ve LGBTİ+  alanlarında faaliyet gösteren örgütlerle çalışan Astraea Vakfı uluslararası hibe programının yeni dönem çağrısını duyurdu. Programa son başvuru tarihi 15 Eylül 2019.

» Haberin Devamı

GEF Küçük Destek Programı SGP Proje Çağrısı

Güncelleme Tarihi 17.06.2019

Yerel koruma çalışmalarını ve sürdürülebilir kullanımını teşvik eden projeleri destekleyen Küresel Çevre Fonu (Global Environment Facility - GEF) yeni dönem başvuruları başladı. 

Yeni dönem için başvuru tarihleri 16 Ağustos 2019 ve 8 Kasım 2019 olarak belirlendi. 

» Haberin Devamı

A.J. Muste Hafıza Enstitüsü Sosyal Adalet Fonu 2019 Başvuruları

Güncelleme Tarihi 17.06.2019

Dünyanın dört bir yanındaki tabandan örgütlerini ve sosyal adalet için şiddet içermeyen aktivist projeleri destekleyen, küçük bütçeli ve merkezi fon kaynaklarına erişimi az olan yapılanmalara öncelik veren A.J. Muste Hafıza Enstitüsü "Sosyal Adalet Fonu” için başvurular devam ediyor. 

» Haberin Devamı

İmece Eşitsizliklerin Azaltılması Temalı 3. Destek Programı

Güncelleme Tarihi 10.06.2019

Zorlu Holding ana partnerliği ve İTÜ Çekirdek stratejik işbirliği ile hayata geçirilen sosyal girişimcilere yönelik yürütülen kuluçka programı eşitsizliklerin azaltılması temasıyla yeni dönem proje tekliflerini almaya başladı. 

» Haberin Devamı

European Youth Together 2019 Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 10.06.2019

Avrupa Komisyonu’na bağlı Eğitim, İşitsel ve Görsel Kültür Yürütme Ajansı (EACEA) KA3 Politika Reformlarına Destek programı kapsamında European Youth Together 2019 başlıklı teklif çağrısı yayınladı.  Teklif vernek için son başvuru tarihi 18 Temmuz 2019 Brüksel saatiyle 12.00

» Haberin Devamı

UN WOMEN Çocuk, Erken ve Zorla Evliliğe İlişkin Politikaları ve Uygulamaları İzleme Konusunda STÖ Kapasitelerinin Güçlendirilmesi için Teknik Destek (CEFM)

Güncelleme Tarihi 10.06.2019

Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Kurumu (BM Kadın Birimi), kadın sivil toplum örgütlerini, kadın STÖ ağlarını ve kadınlara yönelik şiddete son verme alanında çalışan platformları  Adana, Gaziantep, İzmir ve Kars'ta çocukların erken ve zorla evlendirilmesinin önlenmesine yönelik politikaları ve yerel eylem planlarını etkin şekilde izlenmesini sağlamak adına teklif vermeye davet ediyor.

» Haberin Devamı

Wildlife Acoustics: Bilimsel Ürün Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 10.06.2019

Yaban hayatı ve çevreyi koruma konusundaki çabaları destekleyen Wildlife Acoustics yarasagiller, kuşlar, amfibiler, hem karada hem suda yaşayanlar canlılar ve deniz yaban hayatı üzerine yapılacak biyoakustik araştırmaları destekleyecek yeni fonunun duyurusunu yayınladı.

» Haberin Devamı

LGBTİ+ Projelerini Destekleyen Hibe Programı: PlanetRomeo

Güncelleme Tarihi 29.05.2019

Dünyanın dezavantajlı bölge ve topluluklara vurgu yaparak, tüm dünyadaki LGBTİ bireylerin durumunu geliştirmek için toplumsal değişimi başarmaya odaklanan ve zorlu ortamlarda LGBTİ topluluğunu mobilize ve aktive etmeyi hedefleyen Planet Romeo Vakfı LGBTİ+ projeleri ve girişimlerine minimum 500 €'dan maksimum 5.000 €'ya kadar kaynak sağlıyor.  

» Haberin Devamı

The Prince Claus Fonu 2019 Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 28.05.2019

The Prince Claus Fonu,  Goethe Enstitüsü ortaklığında yürüttüğü  “Çevresel Değişime Karşı Kültürel ve Sanatsal Yanıtlar”  temalı hibe programının 2019 yılı için teklif çağrısını duyurdu. Hibe kapsamında doğa ve çevre değişikliklerine karşı sürdürülebilir bir çevreye katkı sunacak kültür sanat projeleri desteklenecek. 

Projeye son başvuru tarihi 14 Haziran 2019 Amsterdam saatiyle 17.00

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.