Birlikte
STÖ Yardım Masası
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin çalışmalarına destek olmak için STGM olarak her hafta STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri araştırıyor ve kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyoruz.  Hibe ve kaynak duyurularından haberdar olmak isterseniz haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Açık olan hibelere başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için ilgili kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit etmeyi lütfen unutmayınız!

TAP Vakfı 1 Aralık Gençlik Fonu Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 15.10.2019

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı’nın yerel düzeyde gençlik projelerini ve etkinliklerini destekleme programı olan “TAP Vakfı 1 Aralık Gençlik Fonu” başvuruları açıldı. Başvurular için son tarih 30 Ekim 2019.

Gençlerin üreme sağlığı alanında hak sahibi bireyler olarak güçlenmesini amaçlayan programda gençlik örgütlerinin ve gruplarının üreme sağlığı, cinsel sağlık, üreme hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilişkili bir çerçevede “güvenli cinsellik” temalı proje ve etkinlikleri desteklenecek. 

» Haberin Devamı

Haklara Destek İnsan Hakları için Kurumsal Destek Programı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019
AB Türkiye Delegasyonu tarafından finanse edilen ve Hafıza Merkezi ile Heinrich Böll Stiftung tarafından yürütülen “İnsan Haklarının Güçlendirilmesi ve Dayanıklılığının Arttırılması: Türkiye’de İnsan Haklarını Destekleme Mekanizması” hibe projesi kapsamında bir alt-hibe uygulaması olarak yürütülen "Haklara Destek İnsan Hakları için Kurumsal Destek Programı" için başvurular başladı. 

» Haberin Devamı

The Minor Foundation for Major Challenges Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

Sera gazı emisyonlarının azaltılması için politika üretme ve kamuoyu etkileme çalışmaları yapan projelere hibe veren The Minor Foundation for Major Challenges Vakfı, 2019 yılı için destek başvurularını almaya devam ediyor.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Diyaloğu Altıncı Dönem Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

“Türkiye – AB Sivil Toplum Diyaloğu” hibe programının altıncı dönemi için teklif çağrısı yayımlandı. Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Türkiye ve AB sivil toplum kuruluşları (STK) arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla 2008 yılından beri AB Katılım Öncesi Yardım Aracı çerçevesinde yürütülmekte olan programının altıncı döneminin 2020-2021 yılları arasında uygulanması öngörülüyor.

» Haberin Devamı

Japon Vakfı Entelektüel Değişim Konferansları için Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019
Japonya'da uluslararası kültürel değişim programları yürüten Japon Vakfı, uluslararası entelektüel işbirliği projelerini desteklemek üzere yeni bir çağrı yayınladı. Küresel entelektüel değişim yoluyla karşılıklı anlayışın derinleşmesini ve Japonya ile diğer ülkeler arasında daha yakın ilişkilerin kurulmasını teşvik etmek için tasarlanan programa son başvuru tarihi 2 Aralık 2019

» Haberin Devamı

Serhat Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Fizibilite Destek Programı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019
TRA2 Düzey-2 Bölgesi’nde (Ağrı, Iğdır, Ardahan ve Kars) bölgenin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine, bölgenin yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik olarak fizibilite çalışmalarına doğrudan mali destek sağlamayı amaçlayan Serhat Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Fizibilite Destek Programı başvuruları online olarak 20 Aralık 2019 saat 17.00'e kadar yapılabilecek.  

» Haberin Devamı

ETKİNİZ AB Programı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019
Sivil toplum örgütlerinin uluslararası insan hakları standartlarına uyumun izlenmesi ve savunulması için becerilerini geliştirerek insan haklarının iyileştirilmesi ve korunmasındaki rollerini güçlendirmeyi amaçlayan "Etkiniz AB Programı" başlatıldı. 
 
Program kapsamında insan hakları izleme ve uluslararası insan hakları mekanizmalarına erişim olarak iki başlıkta destek sunuluyor. 

» Haberin Devamı

Calouste Gulbenkian Vakfı Proje Hibesi

Güncelleme Tarihi 09.10.2019
Calouste Gulbenkian Vakfı 2018-2022 dönemi için belirlediği üç başlıkta, sosyal bütünleşme, entegrasyon ve sürdürülebilirlik konularında hazırlanan projeleri desteklemeye devam ediyor. Programa başvurular 15 Ocak 2019  ve 31 Aralık 2019 tarihleri arasında alınacak.  Programa başvuru öncesinde Sıkça Sorulan Sorular ve beş yıllık planı okumanız tavsiye ediliyor. 

» Haberin Devamı

ACTION Yurttaş Bilim Projeleri İçin Açık Çağrı

Güncelleme Tarihi 28.08.2019
ACTION, Avrupa'daki ve dünyadaki her türlü kirlilikle ilgili yurttaş bilim projeleri arıyor. Başarılı olan adaylar, altı aylık bir pilot çalışma için 20 bin Euro ile desteklenecek. 
 
Başvurular için son tarih 31 Ekim 2019. 
 
Başvuru süreci ve detaylar için https://actionproject.eu/apply-2019/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 

» Haberin Devamı

İpekyolu Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı

Güncelleme Tarihi 28.08.2019

Yerel yönetimlerin ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile bölgedeki sivil toplum kuruluşlarının hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına teknik destek sağlayan ve TRC1 Bölgesi’ndeki (Gaziantep,Adıyaman ve Kilis) çalışmaları destekleyen İpekyolu Kalkınma Ajansı başvuruları yıl sonuna kadar açık. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.