TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin çalışmalarına destek olmak için STGM olarak her hafta STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri araştırıyor ve kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyoruz.  Hibe ve kaynak duyurularından haberdar olmak isterseniz haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Açık olan hibelere başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için ilgili kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit etmeyi lütfen unutmayınız!

Türkiye’deki İnsan Hakları Savunucularına Kapsamlı Destek

Güncelleme Tarihi 16.09.2020

GÜNCELLEME:  Türkiye’deki İnsan Hakları Savunucularına Kapsamlı Destek projesi Türkiye’deki insan hakları savunucularını hedefleyen kurumsal destek hibeleri başvurularını yoğun başvuru nedeniyle kapatma kararı almıştır. ProtectDefenders.eu Sekreterliği 4 Mayıs 2020 sonrasında gönderilen kurumsal destek hibeleri başvurularını kabul etmemektedir. Koruma hibesi için ise başvuru alınmaya devam edilmektedir. 

ProtectDefenders.eu desteğiyle Türkiye’deki insan hakları savunucuları için yeni bir hibe programının duyurusu yapıldı. Duyuruda başvuruların açık kalacağı ve ProtectDefenders.eu Sekreterliği'nin sürekli olarak başvuru kabul edeceği bilgisi yer aldı. 

» Haberin Devamı

Gupta Aile Vakfı Hibe Duyurusu

Güncelleme Tarihi 15.09.2020

Gupta Aile Vakfı (The Gupta Family Foundation ) yeni dönem destek başvuruları için son başvuru tarihi 30 Eylül 2020. 

» Haberin Devamı

Wildlife Acoustics: Bilimsel Ürün Hibe Programı 2020 Çağrısı

Güncelleme Tarihi 15.09.2020

Yaban hayatı ve çevreyi koruma konusundaki çabaları destekleyen Wildlife Acoustics yarasagiller, kuşlar, amfibiler, hem karada hem suda yaşayanlar canlılar ve deniz yaban hayatı üzerine yapılacak biyoakustik araştırmaları destekleyecek yeni fonunun duyurusunu yayınladı. 2020 dönemi için son başvuru tarihi 15 Kasım 2020.

» Haberin Devamı

İstihdam ve Sosyal Yenilik  Programı (EaSI) Sosyal Yenilik Konulu Yeni Teklif Çağrısı Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 15.09.2020
İstihdam ve Sosyal Yenilik –EaSI Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından “En Savunmasız Durumlarda İnsanları Desteklemeyi Amaçlayan Bütüncül Müdahalelerin Oluşturulması ve Test Edilmesi (VP2020/03)”  başlıklı teklif çağrısı yayınlandı.

» Haberin Devamı

UN Women Teklif Çağrısı: Sivil Toplum Gölge Raporlaması

Güncelleme Tarihi 11.09.2020

BM Kadın Ofisi (UN Women) Genel Sekreter'in Sistem Genelinde Cinsiyet Eşitliği Stratejisinin uygulanması hakkında sivil toplum gölge raporlaması yapacak bir sorumlu taraf arıyor. 

Teklif çağrısı için son başvuru tarihi 14 Eylül 2020. 

» Haberin Devamı

Cinsel Şiddet Araştırma Girişimi (SVRI) Araştırma Hibesi

Güncelleme Tarihi 11.09.2020

Cinsel Şiddet Araştırma Girişimi; kadına yönelik şiddetin, çocuğa yönelik şiddetin ve cinsiyet eşitsizliği kaynaklı diğer şiddet türlerinin önlenmesine ve yanıtlanmasına katkıda bulunacak yenilikçi araştırmalar için başvuruları davet ediyor.

Son başvuru tarihi: 15 Eylül 2020.

» Haberin Devamı

Fred Morgan Kirby Sosyal Etkiyi Ölçeklendirme Ödülü

Güncelleme Tarihi 11.09.2020
Fred Morgan Kirby Sosyal Etkiyi Ölçeklendirme Ödülü (F. M. Kirby Etki Ödülü), dünya çapında sosyal veya çevresel sorunlar üzerindeki etkilerini ölçeklendirmek için çalışan girişimlerin çalışmalarını kuvvetlendiren ve hızlandıran sınırsız fonlarda yıllık 100.000 ABD Doları değerinde bir küresel ödüldür.
 
Ödül için son başvuru tarihi 30 Eylül 2020.
 

» Haberin Devamı

Sivil Toplum için Destek Vakfı Kültür Sanat Fonu 2020 Dönemi Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 09.09.2020

Sivil Toplum için Destek Vakfı, Turkey Mozaik Foundation iş birliği ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı Kültür Politikaları Çalışmaları bölümünün içerik ortaklığında hayata geçirdiği Kültür-Sanat Fonu’nun 2020 dönemi için başvuruları almaya başladı. 

» Haberin Devamı

Çukurova Kalkınma Ajansı 2020 Teknik Destek Programı

Güncelleme Tarihi 01.09.2020
Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından yürütülecek olan 2020 yılı Teknik Destek Programı için başvurular başladı. 
 
5'nci dönem (Eylül-Ekim) için başvurular 26 Ekim 2020 tarihine kadar yapılabilecek. 6'ncı dönem ( Kasım-Aralık) başvuruları için ise son başvuru tarihi 28 Aralık 2020. 
 
Teknik destek, ajansın faaliyet gösterdiği TR62 (Adana, Mersin) Düzey 2 Bölgesi’nde gerçekleştirilecek çalışmalara sunulacak. Programa sivil toplum kuruluşları, kar amacı gütmeyen birlik ve kooperatifler başvuru yapabiliyor. 
 

» Haberin Devamı

BOOST Sivil Toplum Teknoloji Hızlandırma Programı için Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 27.08.2020
Türkiye’de UNDP ve Koç Holding işbirliği ile hayata geçirilen ve koronavirüs etkileriyle mücadele için geliştirilen BOOST programı sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını bekliyor. 
 
Sosyal ve çevresel sorunlara dijital teknolojileri kullanarak çözüm bulmak, dijital dönüşüm yol haritasını oluşturmak için adım atmaya hazır sivil toplum kuruluşları BOOST Sivil Toplum Teknoloji Hızlandırma Programına başvuru yapabilecek.  Program kapsamında ekiplere 10 bin dolara kadar destek sağlanacak. 
 
Başvurular için son tarih 13 Eylül 2020.
 
Detaylı bilgi için https://boostimpact.org/challenges/civil-society-technology-challenge/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.