Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

The Minor Foundation for Major Challenges 2019 Destekleri

Güncelleme Tarihi 22.08.2019

Sera gazı emisyonlarının azaltılması için politika üretme ve kamuoyu etkileme çalışmaları yapan projelere hibe veren The Minor Foundation for Major Challenges Vakfı, 2019 yılı için destek başvurularını almaya devam ediyor.  

» Haberin Devamı

GEF Küçük Destek Programı SGP Proje Çağrısı

Güncelleme Tarihi 22.08.2019

Yerel koruma çalışmalarını ve sürdürülebilir kullanımını teşvik eden projeleri destekleyen Küresel Çevre Fonu (Global Environment Facility - GEF) yeni dönem başvuruları devam ediyor. 

» Haberin Devamı

Mültecileri Destekleyen Kuruluşlar İçin Comic Relief Destek Çağrısı

Güncelleme Tarihi 22.08.2019

İngiltere merkezli yardım kuruluşu Comic Relief, Across Borders: Routes to Safety for Refugees ( Sınırları Aşmak: Mülteciler İçin Güvenli Rotalar) fon programının çağrısını duyurdu. 

» Haberin Devamı

ETKİNİZ AB Programı

Güncelleme Tarihi 22.08.2019
Sivil toplum örgütlerinin uluslararası insan hakları standartlarına uyumun izlenmesi ve savunulması için becerilerini geliştirerek insan haklarının iyileştirilmesi ve korunmasındaki rollerini güçlendirmeyi amaçlayan "Etkiniz AB Programı" başlatıldı. 
 

» Haberin Devamı

Wildlife Acoustics: Bilimsel Ürün Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 22.08.2019

Yaban hayatı ve çevreyi koruma konusundaki çabaları destekleyen Wildlife Acoustics yarasagiller, kuşlar, amfibiler, hem karada hem suda yaşayanlar canlılar ve deniz yaban hayatı üzerine yapılacak biyoakustik araştırmaları destekleyecek yeni fonunun duyurusunu yayınladı.

» Haberin Devamı

Kadınların ve Gençlerin Sivil Topluma Katılımı için Küçük Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 19.08.2019
Sıfır Ayrımcılık Derneği, İstanbul İsveç Başkonsolosluğu tarafından desteklenen “Roman Entegrasyonu için İzleme ve Savunuculuk - 2020 Projesi” kapsamında kadın ve genç Roman, Dom, Lom ve Abdal’ların sivil topluma katılımı için savunuculuk projelerini küçük hibe programı kapsamında destekleyecek. 

» Haberin Devamı

Sıfır Ayrımcılık Derneği Kapasite Geliştirme Fonu 2019

Güncelleme Tarihi 19.08.2019

Sıfır Ayrımcılık Derneği,  dâhil olduğu Batı Balkanlar ve Türkiye’deki Roman Sivil Toplum Örgütlerini Güçlendirmek için Ortak Girişimi 2019 yılında öncelikli savunuculuk alanlarında çalışan örgütleri desteklemek üzere kapasite geliştirme fonu verecek.

» Haberin Devamı

Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı-Gençlik Dayanışma Fonu

Güncelleme Tarihi 08.08.2019

Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı (UNAOC), gençler tarafından yürütülen örgütleri Gençlik Dayanışma Fonu'na (YSF) başvurmaya çağırıyor. Fon kapsamında kültürlerarası veya dinler arası diyaloga yenilikçi yaklaşımlar gösteren ve UNAOC misyonunu ilerletecek olan projelere maksimum 25 bin ABD Dolarına kadar destek sunulacak. 

» Haberin Devamı

Güvenli Kürtaj Eylem Fonu

Güncelleme Tarihi 07.08.2019

Güvenli kürtaja erişimi arttırmak için yerel ve taban örgütleri destekleyen Güvenli Kürtaj Eylem Fonu (SAAF-Safe Abortion Action Fund) yeni dönem destekleri için ön teklif süreci 11 Ağustos 2019'da sona erecek.

Programda maksimum hibe miktarı 80 bin ABD Doları. 

» Haberin Devamı

Karadeniz STK Forumu: STK Uzmanları Hareketlilik Fonu

Güncelleme Tarihi 07.08.2019

Karadeniz STK Forumu: Karadeniz Bölgesi'ndeki ağ geliştirme ve işbirliği olanaklarını desteklemek üzere STK Uzmanları Hareketlilik Fonu için çağrı yaptı. 

Hareketlilik fonu bölgesel işbirliği kapasitelerini güçlendirmek amacıyla Karadeniz Bölgesi'ndeki sivil toplum örgütlerindeki uzmanlar arasında belirli tematik alanlarda öğrenilen iyi uygulamaların değişimini desteklemeyi amaçlıyor. Fon kapsamında seminer, atölye çalışmaları, çalışma toplantıları ve çalışma ziyaretlerine katılmak için hareketlilik maliyetleri (uluslararası seyahat, konaklama, yemek ve yerel seyahat) karşılanıyor. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.