Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

8. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Kasım Ayında İstanbul'da

Güncelleme Tarihi 02.10.2018

"Herkes İçin Adalet" temasıyla yola çıkan ve bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan "Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali"  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi işbirliğiyle 09-15 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek. 

Festival kapsamında bu yıl da  Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması ve Altın Terazi Kısa Film Yarışması yer alırken festivalin akademik bölümünde ise “Madde ve Alkol Bağımlılığı” tartışılacak.

Festival kapsamında gösterilecek filmler 2017 ve 2018 yıllarında üretilen yapımlardan seçildi. İstanbul’da Kadıköy sinemaları ve Beyoğlu Atlas Sineması’nda gösterilecek filmlerin hepsi, İstanbul ya da Türkiye’deki ilk gösterimini festivalde gerçekleştirecek. Festivalin “İz Bırakanlar” kategorisinde Türkiye ve dünya sinemasından seçilen yapımlar gösterilecek. Gösterilerin ardından yönetmen, oyuncu ya da farklı konuşmacıların katılımıyla toplum, sinema ve adalet gibi başlıklarda söyleşiler yapılacak. Atlas Sineması’ndaki film gösteriminin ardından “Sinema ve adalet ilişkisi” ile “Sinema madde ve alkol kullanımını özendirir mi?” başlıklı iki panel düzenlenecek.

Festivalin akademik programı için dünyanın her yerinden sosyolog, psikiyatr, politikacı ve hukukçuların katılacağı paneller ücretsiz olarak izlenebilecek. Akademik program kapsamındaki paneller İstanbul Üniversitesi ana bina salonlarında düzenlenecek.

Festival programını takip etmek için tıklayınız.  

 
 
Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.