TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı Türkiye Programı Teklif Çağrısı Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 22.01.2020

Demokrasinin, hukukun üstünlüğünün, insan hakları ve temel özgürlüklere saygının geliştirilmesi ve güçlendirilmesini desteklemek amacıyla Sivil Toplum Kuruluşlarına doğrudan mali destek veren Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) Türkiye Programı için teklif çağrısı yayınlandı. 

EuropeAid/167665/DD/ACT/TR referans numarasıyla başvuruya açılan DİHAA hibeleri için ön başvurular 3 Mart 2020, Brüksel saatiyle 16:00'ya kadar kabul edilecek. 

Toplam bütçesi 3 milyon 200 bin Euro olan hibe programına başvurular İngilizce yapılacaktır. Başvuru sahiplerinin PADOR kaydının olması zorunludur. PADOR için STGM olarak hazırladığımız videoya buradan ulaşabilirsiniz.

DİHAA yeni dönem başvurularının ayrıntıları ve İngilizce yayınlanan başvuru rehberine buradan ulaşabilirsiniz.

Teklif çağrısı ve başvuruya ilişkin sorular için  son başvuru tarihinden 21 gün öncesine kadar delegation-turkey-dihaa@eeas.europa.eu adresinden iletişime geçebilirsiniz. 

Bu duyuru çağrıya ilişkin bazı temel bilgileri özet olarak içermekte olup, teklif çağrısı başvuru rehberinin ve eklerinin detaylıca incelenmesi gerekmektedir. 

Sivil toplum örgütlerinin Avrupa Birliği tarafından desteklenen hibe programlarına başvuru sürecinde Avrupa Komisyonu tarafından kullanılan Prospect ve PADOR programlarının kılavuzlarına buradan ulaşabilirisiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.