Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
Çadırkentlerdeki Çocuklara Sanat Çadırı Gerek

Çadırkentlerdeki Çocuklara Sanat Çadırı Gerek

Basak Kültür ve Sanat Vakfı Suruç’taki çadırkentlerde çocukların üretim yapabilecekleri alanların gerektiğini duyurdu. Tüm sığınmacıların yararlanabileceği gösteri çadırına da ihtiyaç duyulduğunu belirtti.
> Devamı
Homofobik ve Transfobik Kitaplara Tepki

Homofobik ve Transfobik Kitaplara Tepki

Ruh sağlığı çalışanları LGBT kimlikleri hastalık olarak gören yayınların bilimsel olmadığını belirterek bu yayınlara karşı hukuki mücadele başlattı.
> Devamı
2014’te 1886 İşçi Öldü

2014’te 1886 İşçi Öldü

İSİG’in raporuna göre 2014’te en az 1886 işçi öldü. 54’ü çocuktu. İş cinayetleri en çok inşaat ve yol işkolunda yaşandı. Trafik ve servis kazaları cinayetlerin baş sebebiydi.
> Devamı
Sivil Toplum Kuluçkaya Yattı

Sivil Toplum Kuluçkaya Yattı

Sosyal Kuluçka Merkezi, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 2014 yılının son günlerinde kuruldu. Üniversitenin Santral İstanbul Kampüsü’nde açılan merkezin amacı, sivil toplum kuruluşlarına akademik, lojistik ve nihayet az da olsa finansal destek vermek. Fakat asıl hedef, STK'ların kendi ayakları üzerinde durabilmelerine katkı sağlamak.
> Devamı
Sivil Toplum Örgütleri İçin Yazılım Bağışı Programı’na Start Verildi

Sivil Toplum Örgütleri İçin Yazılım Bağışı Programı’na Start Verildi

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM), TechSoup Global ve Microsoft ortaklığında hayata geçirilen TechSoup Türkiye Sivil Toplum Örgütleri için Yazılım Bağışı Programı’nın Tanıtım Toplantısı 14 Ocak 2015 tarihinde Cezayir Restaurant’ta yapıldı. 
> Devamı
TİHV: İç Güvenlik Paketi Akla ve Vicdana Aykırı

TİHV: İç Güvenlik Paketi Akla ve Vicdana Aykırı

TİHV, iç güvenlik paketinin, “Anayasaya, Türkiye’nin taraf olduğu uluslararası sözleşmelere, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararlarına ve kamusal akıl ile vicdana tümüyle aykırı olduğunu” açıkladı, geri çekilmesini talep etti.
> Devamı
Barınak değil toplama kampı: Kısırkaya

Barınak değil toplama kampı: Kısırkaya

İstanbul'daki tüm sokak köpeklerinin, Kısırkaya'da inşa edilen 20 bin köpek kapasiteli bir tesiste toplanması planlanıyor. Tesise karşı 31 Ocak Cumartesi günü Kısırkaya'da kampın önünde eylem yapılması planlanıyor.
> Devamı
UNICEF’ten Eğitime Kaynak ve Eşitlikçi Dağıtım Çağrısı

UNICEF’ten Eğitime Kaynak ve Eşitlikçi Dağıtım Çağrısı

UNICEF’in raporuna göre, düşük gelirli ülkelerde, en fazla eğitim görmüş yüzde 10’luk öğrenci kesimi kamusal eğitim kaynaklarının yüzde 46’sından faydalanıyor.
> Devamı
1 2 3 4 5 6 7 8

STGM'den Duyurular

Demokratik Katılımın Güçlendirilmesi Programı için Katılımcı Daveti

Güncelleme Tarihi 21.01.2015

STGM, ECAS ortaklığı ile Avrupa Birliği ve Türkiye arasında Sivil Toplum Diyaloğu III Siyasi Kriterler Hibe Programı kapsamında "Demokratik Katılımın Güçlendirilmesi için Türkiye ve Avrupa’dan En İyi Savunuculuk ve Lobicilik Örneklerinin Yaygınlaştırılması" projesi yürütmektedir. 

» Haberin Devamı

TechSoup Türkiye Yazılım Bağışı Programı Tanıtım Kokteyli

Güncelleme Tarihi 13.01.2015

10 yıldan bu yana sivil toplum örgütlerinin, katılımcı demokraside daha aktif rol alabilmeleri için kapasitelerinin geliştirilmesine destek olan Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) TechSoup Global ile birlikte TechSoup Türkiye Yazılım Bağışı Programını hayata geçiriyor.

Yazılım Bağışı Programı 14 Ocak Çarşamba günü İstanbul’da gerçekleşecek bir kokteyl ile Sivil Toplum Örgütü (STÖ) temsilcilerine ve basına tanıtılacak.

» Haberin Devamı

“Sivil Toplum Örgütleri Arasında Diyaloğun Geliştirilmesi II” Hibe Programı Faydalanıcıları Açıklandı

Güncelleme Tarihi 18.11.2014

“Sivil Toplum Örgütleri Arasında Diyaloğun Geliştirilmesi II” Hibe Programı kapsamında hibeden faydalanmaya hak kazanan STÖ'lerin ve yürütecekleri projelerin listesi yayınlandı. 

» Haberin Devamı

AB’nin Sivil Toplumu Geliştirme Destekleri Aynı Çatı Altında!

Güncelleme Tarihi 16.10.2014

Türkiye’de sivil toplumun gelişimine yönelik AB destekli iki inisiyatif; TACSO Türkiye ve STGM aynı çatı altında bir araya gelerek, STK’ların yerel, ulusal ve bölgesel düzeyde farklılaşan destek ihtiyaçları için ortak bir başvuru noktası oluşturuyor.

» Haberin Devamı

Türkiye’deki Mahalle Örgütlenmeleri Buluştu

Güncelleme Tarihi 30.06.2014

Nilüfer Kent Konseyi ve Nilüfer Belediyesi’nin organizasyonu, STGM, TÜSES ve Açık Radyo’nun desteğiyle 13 Haziran 2014 tarihinde Bursa, Nilüfer 3 Fidan Parkında mahalli bazlı sivil organizasyonlar bir araya geldi. 

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Ocak 2015 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
30
31 
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.