Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
Humus Kentinin Kültürel Mirası Ziyarete Açıldı

Humus Kentinin Kültürel Mirası Ziyarete Açıldı

Suriye'de bulunan Humus kentinin 2500 yıllık kültürel mirasını korumak ve bu mirası paylaşmak amacıyla hazırlanan web sitesi ziyarete açıldı. 
> Devamı
Kıbrıs'tan Bir Farkındalık Öyküsü

Kıbrıs'tan Bir Farkındalık Öyküsü

Hayvanlara yönelik şiddet toplum vicdanını yaralamaya devam ederken Kıbrıs'ta yaşayan Kemal Basat'ın hikayesi duyanlara umut veriyor. Babasından kalma araziye Kıbrıs Taşkent Doğa Parkı ve Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ni kuran Basat ve arkadaşları kâr amacı gütmeden yaralı yaban hayvanlarını kurtarıyor. 
> Devamı
Karadeniz'in Mücadelesini Anlatan Gözyaşı Yolu Belgeseli Artık İnternette

Karadeniz'in Mücadelesini Anlatan Gözyaşı Yolu Belgeseli Artık İnternette

Yeşil Yol, Cerattepe, HES'ler, Sinop'a kurulması planlanan nükleer santral... Karadeniz uzun süredir tehdit altında. Doğayı talan açan bu projelerin etkilerini konu alan “Gözyaşı Yolu” yaşananları duru bir dille anlatıyor.
> Devamı
İstanbul Kültürleri İnternet Sitesi Yayında

İstanbul Kültürleri İnternet Sitesi Yayında

İstanbul’un kültürel çoğulluğunun araştırılması ve görünür kılınması amacıyla yürütülen proje kapsamında hazırlanan “İstanbul Kültürleri” İnternet sitesi açıldı. Site, İstanbul’da kültürel gruplar ve kültürel çeşitlilikle ilgili çalışma yürüten kurum, kuruluş ve kişiler için referans kaynak özelliği taşıyor.
> Devamı
‘2018’in ilk 4 ayında medyada 76 farklı grup hakkında 3076 adet nefret söylemi üretildi’

‘2018’in ilk 4 ayında medyada 76 farklı grup hakkında 3076 adet nefret söylemi üretildi’

Medyada Nefret Söylemleri izleyip ve bunların raporlamasını yapan Hrant Dink Vakfı, yılın ilk dört ayını inceledi. Ocak-Nisan 2018 arasında yapılan incelemeye göre 76 farklı grup hakkında 3076 adet nefret söylemi içeriği tespit edildi.
> Devamı

"Haklarımızdan da mücadelemizden de vazgeçmeyeceğiz"

'Türkiye Kadın Hareketi' bileşeni 152 kadın örgütü, “Haklarımızdan da mücadelemizden de vazgeçmeyeceğiz” çağrısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada ulusal ve uluslararası sözleşmelerle güvence altına alınan en temel yasal hak ve kurumlarının ciddi tehdit altında olduğuna vurgu yapıldı. 
> Devamı
Engelli Çocuklar İçin Mevcut Politikanın Değişmesi Lazım

Engelli Çocuklar İçin Mevcut Politikanın Değişmesi Lazım

2017 TÜİK verilerine göre Türkiye'deki çocuk sayısı 22 milyon 883 bin 288. Bu çocukların 600 bine yakını ise engelli.  Ülkede ise gelişkin bir engelli politikasının yokluğu sürekli olarak hissediliyor. Örneğin bugün Türkiye'de engelli çocukların yarısından fazlası eğitim alamıyor. Yine gündelik hayata katılım sorunu yaşıyorlar.  
> Devamı
Çocukla Hak Temelli İlişki Nasıl Kurulur?

Çocukla Hak Temelli İlişki Nasıl Kurulur?

Çocuklarla temas eden yetişkinlere "Çocuklarla Hak Temelli İletişimler Kurmak" başlıklı atölyelerde eğitimler veren "Baobab Çocuk" kurucuları çocuklarla iletişimin doğru bilinen yanlışlarını anlattı. 
> Devamı
Renginin Farkına Var!

Renginin Farkına Var!

Roman toplumuna yönelik ‘Renginin Farkına Var’ adıyla yeni bir kampanyaya başlayan Ian F. Hancock Roman Arşiv ve Dokümantasyon Merkezi kampanya kapsamında bir klip çekti. Video, hem Roman gençlerini motive etmeyi hem de toplumun Romanların sorunlarına dair hassasiyetlerini arttırmayı amaçlıyor. 
> Devamı
1 2 3 4 5 6 7 8 9

STGM'den Duyurular

STGM Sivil Toplum Okuluna Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 06.08.2018

Geçtiğimiz Şubat ayında sivil toplum örgütlerin varoluşlarını desteklemek, kapasitelerini geliştirmek ve etkilerini arttırmak amacıyla yola çıkan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen  STÖ Kaynak Merkezi önümüzdeki dönem için hazırlıklarını hızla sürdürüyor. STGM Sivil Toplum Okulu (STOK) sonbaharda açılıyor.

» Haberin Devamı

STÖ’ler için Sosyal Medya İpuçları Webinarına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 19.07.2018

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve STGM tarafından yürütülen STÖ Kaynak Merkezi kapsamında faaliyet gösteren STÖ Destek Noktası webinarlarının ikincisi “STÖ’ler için Sosyal Medya İpuçları” başlığıyla 27 Temmuz 2018 Cuma günü saat 14.30-15.30 saatleri arasında düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Destek Noktası Webinarları Başlıyor

Güncelleme Tarihi 11.06.2018

Geçtiğimiz Mart ayında faaliyetlerine başlayan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen  STÖ Kaynak Merkezi Projesi, kapasite güçlendirme eğitimlerinin ardından webinarlar (internet seminerleri) aracılığıyla örgütlerle buluşmaya devam ediyor.  STÖ Destek Noktası tarafından düzenlenecek olan aylık webinarlar aracılığıyla STÖ’ler çalışma alanlarına giren çeşitli başlıklarda uzmanlarla buluşacak, sorularına yanıt arayacak.

» Haberin Devamı

BİRLİKTE Destek Programı Değerlendirme Sürecine İlişkin Açıklama, 20 Nisan 2018

Güncelleme Tarihi 20.04.2018

Birlikte Yerel STÖ'ler Kurumsal Destek Programı 2. Aşama Değerlendirme Süreci tamamlanmıştır. 24 Nisan Salı 2018 tarihi itibariyle Başvuru Sahipleriyle başvuru formlarında belirtilen irtibat adresleri aracılığıyla iletişime geçilmeye başlanılacaktır. İletişim kişilerinde ya da belirtilen e-posta adreslerinde ve/veya yazışma adreslerinde herhangi bir değişiklik oldu ise lütfen birlikte@stgm.org.tr adresine e-posta ileterek bilgi veriniz. Tüm başvuru sahiplerine başvurularının sonucuna ilişkin geri bildirim sağlanacaktır. 

Tüm Başvuru Sahiplerine ilgileri ve emekleri için teşekkür ediyoruz.

» Haberin Devamı

Microsoft NGO Cloud Day: Dijital Dönüşüm Buluşması

Güncelleme Tarihi 20.04.2018

Microsoft ve STGM - TechSoup Türkiye STK’larla Buluşuyor

Microsoft ve STGM, Türkiye’deki tüm sivil toplum kuruluşlarını dijital dönüşümün bir parçası olmaya davet ediyor. 9 Mayıs’ta 09.00-16:00 saatleri arasında İstanbul Holiday Inn Şişli Hotel'de gerçekleşecek buluşmada sivil toplum temsilcileri Microsoft ile TechSoup Türkiye’nin yürütücüsü olan STGM uzmanlarıyla dijital dönüşümü konuşacaklar. 

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Ağustos 2018 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
  12345
6789101112
13141516171819
20
212223242526
2728293031  
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.