Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
Dört Engelli Kadro İçin Açlık Grevinde

Dört Engelli Kadro İçin Açlık Grevinde

Dört engelli Ankara'da 3180 olarak açıklanan engelli memur kadrosunun artması için dört gündür açlık grevinde. Bu sayı 7 bine çıkana kadar eylemlerini sürdürecekler.
> Devamı
İztuzu için 38 bin 410 imza yollandı

İztuzu için 38 bin 410 imza yollandı

İztuzu Kumsalını Kurtarma Platformu, İztuzu Plajı'nın özel bir şirkete verilmesine tepki göstermek amacıyla başlattıkları kampanyada bir ayda 25 bini sanal, 38 bin 410 toplam imza topladı. Toplanan imzalar, platform yetkililerince ilgili kurumlara gönderildi.
> Devamı
Kapakla vicdan dolandırıcılığı

Kapakla vicdan dolandırıcılığı

Bir Gün ‘Mavi Kapak’ kampanyasını Kağıt Toplayıcıları Derneği eski Başkanı Mendillioğlu’yla konuştu
> Devamı
Kadın ayrımcılığına karşı hazırlanan raporda kadınlar yok!

Kadın ayrımcılığına karşı hazırlanan raporda kadınlar yok!

Kadın Emeği ve İstihdamı Girişimi (KEİG) Platformu, Türkiye'nin Kadınlara Karşı Ayrımcılığın Önlenmesi Komitesi'ne (CEDAW) gönderilmek üzere hazırladığı Ülke Raporu'nun yazım sürecine kadın örgütlerinin dahil edilmemesini eleştiren bir mektubu kamuoyu ile paylaştı
> Devamı
Görme Engelli Yüzücüye Boğaz'ı Geçmek Yasak

Görme Engelli Yüzücüye Boğaz'ı Geçmek Yasak

Altın madalyalı görme engelli Pazar, Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması'na güvenlik gerekçesiyle kabul edilmemesine tepkili: "Kıtayı geçen ilk kör olmak istiyorum, neden izin vermiyorlar?"
> Devamı
Kadınlar, katliama karşı sokaktaydı

Kadınlar, katliama karşı sokaktaydı

Kadın örgütleri artan kadın ve trans cinayetlerine karşı Meclisin olağanüstü toplanması talebiyle Türkiye’nin birçok ilinde sokağa çıktı. Kadınlar, temel şartlarını kadın örgütlerinin belirlediği bir acil eylem planının uygulanmasını istedi.
> Devamı
Atlı Faytonlar Protesto Edildi

Atlı Faytonlar Protesto Edildi

Hayvan hakları savunucuları Adalar’daki atlı faytonların kaldırılmasını, yerine doğaya dost ulaşım alternatifleri getirilmesini istedi.
> Devamı
1 2 3 4 5 6 7

STGM'den Duyurular

Türkiye’deki Mahalle Örgütlenmeleri Buluştu

Güncelleme Tarihi 30.06.2014

Nilüfer Kent Konseyi ve Nilüfer Belediyesi’nin organizasyonu, STGM, TÜSES ve Açık Radyo’nun desteğiyle 13 Haziran 2014 tarihinde Bursa, Nilüfer 3 Fidan Parkında mahalli bazlı sivil organizasyonlar bir araya geldi. 

» Haberin Devamı

STGM YDM Destekleri Sona Erdi

Güncelleme Tarihi 01.07.2014

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi'nin Yerel Destek Merkezleri aracılığıyla sürdürdüğü destekler Sivil Toplum-Kamu İşbirliği projesinin ikinci yılıyla beraber sona erdi. Sivil toplum örgütlerine STGM'den merkez ofisinden destek vermeye devam ediyoruz.

» Haberin Devamı

Arap Baharı ve Sosyal Medya Brüksel’de Tartışıldı

Güncelleme Tarihi 21.02.2014

19 Şubat’ta Brüksel’de gerçekleşen, Arap Baharı, sosyal medya, basın ve ifade özgürlüğü konulu panele Belçika’dan STÖ’ler ve Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği (STGM) katıldı.

» Haberin Devamı

Kampanyalarınızı destekliyoruz

Güncelleme Tarihi 03.06.2013

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) olarak toplumsal cinsiyet, ekoloji, çocuk, engelli hakları, insan hakları, kültürel haklar ve gençlik alanında uygulanan

» Haberin Devamı

STGM Etki Değerlendirme Araştırması (2005 - 2010)

Güncelleme Tarihi 03.06.2013

Bu çalışma raporu, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) tarafından 2005-2010 yılları arasında hak temelli sivil toplum örgütlerine yönelik destek faaliyetlerinin, Türkiye’de sivil toplum faaliyetleri üzerinde yarattığı etkiyi değerlendirecek bir temel oluşturmak üzere hazırlanmıştır. Bu çerçevede Türkiye’de genel olarak sivil toplumun içinde bulunduğu durum, hak temelli örgütlerin sivil alandaki faaliyetlerinin Türkiye’de özgürlük ve demokrasi kültürünün gelişimine katkılarının ne olduğu veya yakın bir gelecekte nasıl bir etkide bulunabileceği öne çıkmaktadır.

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Temmuz 2014 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
 123456
78910111213
14151617181920
2122
23
24252627
28293031   
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.