Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
Beş Örgütten e-Sansüre Karşı Ortak Ses

Beş Örgütten e-Sansüre Karşı Ortak Ses

RSF, TGC, UAÖ, HRW ve Alternatif Bilişim Derneği, İstanbul'da düzenlenecek olan İnternet Yönetişim Forumu ve Türkiye'de İnternet sansürüyle ilgili görüşlerini ortak bir basın toplantısıyla açıklayacak.
> Devamı
Sivil toplum kuruluşları: Suriyelilere saldırılar kaygı verici

Sivil toplum kuruluşları: Suriyelilere saldırılar kaygı verici

Sivil toplum kuruluşları, Suriyeli mültecilere yönelik saldırı ve linç girişimlerine karşı ortak bir açıklama yaptı. 
> Devamı

"Hey Geçi"

Yönetmenliğini Eda Elif Tibet’in yaptığı ve Doğa Derneği'nin Doğa Kültürü Projesi kapsamında hazırlanan belgesel filmi seyirlerinize sunuyoruz.
> Devamı
Suça Sürüklenen Her 10 Çocuktan Dördü Madde Kullanıyor

Suça Sürüklenen Her 10 Çocuktan Dördü Madde Kullanıyor

TÜİK verilerine göre, 2013’te, güvenlik birimlerine yaklaşık 274 bin çocuk geldi veya getirildi. Suça sürüklenen çocuk sayısı 115 bin 439 olarak kaydedildi. Bu rakam bir yılda yüzde 14,5’luk bir artış olduğu anlamına geliyor.
> Devamı

"Arka Sıralara Oturtulan Roman Çocuğuna Sunulan Tek Seçenek Evlilik"

Bursa'da Roman çocukların evlendirilmesiyle ilgili konuşan Çingene Kadınlar Ağı'ndan Kelemer ve Romanlar Derneği Başkanı Özçimen, eğitim alamayan Roman çocuklarının yaşam şartlarının düzeltilmesi gerektiğini belirtti.
> Devamı
İşaret Diliyle L-G-B-T-İ

İşaret Diliyle L-G-B-T-İ

LGBTİ nedir? Eşcinsel olmak bir tercih midir? Engelli LGBTİ, bu soruları işitme engelliler için hazırladığı videoda işaret diliyle yanıtlıyor.
> Devamı
Kadınlar Erkek Şiddetine Karşı Meclise Yürüyecek

Kadınlar Erkek Şiddetine Karşı Meclise Yürüyecek

Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu'nun forumda, talepler tekrarlandı, kadın cinayeti davalarını takip çağrısı yaptı. Şiddete karşı hukuk dışında gündelik hayatta nasıl bir mücadele alanı oluşturabilir, sorusu tartışıldı.
> Devamı
'Suriyeli çocukların çaresi rutine dönebilmek'

'Suriyeli çocukların çaresi rutine dönebilmek'

Suriyeli çocukların resimlerinde bombalanan evler, oyunlarında infaz sahneleri var. SGDD İstanbul ofisinde çalışan Uzman Klinik Psikolog Cansu Alözkan'a göre her şeyden önce çocukların eğitim sistemine entegre edilmesi, rutinlerine dönebilmesi ve ailelerin psikolojik danışmanlık hizmeti alması gerekiyor.
> Devamı
1 2 3 4 5 6 7 8

STGM'den Duyurular

Türkiye’deki Mahalle Örgütlenmeleri Buluştu

Güncelleme Tarihi 30.06.2014

Nilüfer Kent Konseyi ve Nilüfer Belediyesi’nin organizasyonu, STGM, TÜSES ve Açık Radyo’nun desteğiyle 13 Haziran 2014 tarihinde Bursa, Nilüfer 3 Fidan Parkında mahalli bazlı sivil organizasyonlar bir araya geldi. 

» Haberin Devamı

STGM YDM Destekleri Sona Erdi

Güncelleme Tarihi 01.07.2014

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi'nin Yerel Destek Merkezleri aracılığıyla sürdürdüğü destekler Sivil Toplum-Kamu İşbirliği projesinin ikinci yılıyla beraber sona erdi. Sivil toplum örgütlerine STGM'den merkez ofisinden destek vermeye devam ediyoruz.

» Haberin Devamı

Arap Baharı ve Sosyal Medya Brüksel’de Tartışıldı

Güncelleme Tarihi 21.02.2014

19 Şubat’ta Brüksel’de gerçekleşen, Arap Baharı, sosyal medya, basın ve ifade özgürlüğü konulu panele Belçika’dan STÖ’ler ve Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği (STGM) katıldı.

» Haberin Devamı

Kampanyalarınızı destekliyoruz

Güncelleme Tarihi 03.06.2013

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) olarak toplumsal cinsiyet, ekoloji, çocuk, engelli hakları, insan hakları, kültürel haklar ve gençlik alanında uygulanan

» Haberin Devamı

STGM Etki Değerlendirme Araştırması (2005 - 2010)

Güncelleme Tarihi 03.06.2013

Bu çalışma raporu, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) tarafından 2005-2010 yılları arasında hak temelli sivil toplum örgütlerine yönelik destek faaliyetlerinin, Türkiye’de sivil toplum faaliyetleri üzerinde yarattığı etkiyi değerlendirecek bir temel oluşturmak üzere hazırlanmıştır. Bu çerçevede Türkiye’de genel olarak sivil toplumun içinde bulunduğu durum, hak temelli örgütlerin sivil alandaki faaliyetlerinin Türkiye’de özgürlük ve demokrasi kültürünün gelişimine katkılarının ne olduğu veya yakın bir gelecekte nasıl bir etkide bulunabileceği öne çıkmaktadır.

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Ağustos 2014 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627
28
293031
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.