Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
Önce Çocuklar Derneği'nden Çağrı Var: Masalların Kardeşliğinde Buluşalım

Önce Çocuklar Derneği'nden Çağrı Var: Masalların Kardeşliğinde Buluşalım

Diyarbakır'da çocuk hakları alanında çalışmalar yürüten Önce Çocuklar Derneği herkesi kültürel çeşitliliği desteklemek ve kültürel mirası gelecek nesillere aktarmak hedefiyle tasarladığı "Masallar Kardeştir" projesinin çıktılarını izlemeye ve paylaşmaya çağırıyor.  
> Devamı
Kültürel Çeşitlilik ve Diyalog İçin

Kültürel Çeşitlilik ve Diyalog İçin "Yan Yana"

Türkiye'nin kültürel çeşitliliğini tanıtmak, nefret söylemine karşı olan duyarlılığı pekiştirmek, kültürlerarası diyalogu arttırmak hedefiyle Rum Vakıfları Derneği (RUMVADER) tarafından "Yan Yana" projesi kapsamında İstanbul, İzmir, İmroz ve Mardin Sofrası başlığıyla 4 belgesel çekildi. 
> Devamı
Şiddetsiz İletişim İçin: Vurma! Konuş!

Şiddetsiz İletişim İçin: Vurma! Konuş!

Yüksek Öğrenimde Rehberliği Tanıtma ve Rehber Yetiştirme Vakfı'nın "Haydi, oynayarak VURMA! KONUŞ… Diyelim! Proje"si kapsamında şiddetsiz iletişimi güçlendirici ve çocuk hakları konusunda bilinçlendirici kutu oyunu üretti. 
> Devamı
Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklik

Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklik

Resmi Gazete'de 1 Ekim'de yayınlanan yönetmeliğe göre, derneklerin üyelik kabul etme veya sonlandırma durumlarında beyanname verme süresini beklemeksizin 30 gün içinde Dernekler Bilgi Sistemi'ne (DERBİS) bildirim yapması gerekiyor.  
> Devamı
Engelli Kadınlar Kendi Medyasının Peşinde

Engelli Kadınlar Kendi Medyasının Peşinde

Engelli kadınlar tarafından kurulan Engelsiz Kadın Haber Ağı (EKHA) kendi medyasını yaratmak, kendi muhabirlerini/editörlerini yetiştirmek için yola çıktı. Hedefler arasında engelliler arasında toplumsal cinsiyet odaklı eleştirel medya okuryazarlığını yaygınlaştırmak da var.
> Devamı
1 2 3 4 5

STGM'den Duyurular

Örgütlenme Özgürlüğü Eğitimine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 16.11.2018

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve STGM’nin yürütücüsü olduğu Katılım Hakkı ve Örgütlenme Özgürlüğü Projesi kapsamında 19-21 Aralık tarihleri arasında Örgütlenme Özgürlüğü Eğitimi düzenlenecek. Eğitim Ankara'da gerçekleşecek. 

» Haberin Devamı

Hızlı Web Tasarımı ve Yönetimi Eğitimi'ne Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 09.11.2018

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve STGM tarafından yürütülen STÖ Kaynak Merkezi, dijital kapasite güçlendirme eğitimlerine "Hızlı Web Tasarımı ve Yönetimi Eğitimi"yle devam ediyor. Eğitim, 24-26 Aralık 2018 ve 11-13 Ocak 2019 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenecek.

Eğitime başvurmak isteyenlerin 25 Kasım 2018 Pazar günü saat 17.00'ye kadar başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

» Haberin Devamı

Avrupa Birliği Finansal Destekleri Webinarı Yayında

Güncelleme Tarihi 08.11.2018

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STÖ Kaynak Merkezi Projesi Destek Noktası olarak her ayın son perşembesi düzenlediğimiz webinarlarımızın sonuncusunu STGM Genel Koordinatörü Tezcan Eralp Abay'ın moderatörlüğünde T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Proje Uygulama Birimi'nden Murat Özçelebi'nin katılımıyla düzenledik. Avrupa Birliği finansal desteklerinin ele alındığı webinarın giriş bölümünde Avrupa Birliği  mali yardımlarının kısa tarihçesi ve Türkiye’deki sivil toplum örgütlerinin yararlandığı hibe mekanizmalarının genel çerçevesi aktarıldı.  IPA ve Birlik Programları kapsamında sivil toplum örgütlerine sağlanan desteklerin de konuşulduğu webinarda AB ve Türkiye işbirliğiyle gerçekleşen sivil toplum diyaloğu projeleri ele alındı.

» Haberin Devamı

İletişim ve Halkla İlişkiler Eğitimine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 24.10.2018

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STGM’nin yürütücüsü olduğu STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapasite güçlendirme eğitimleri kapsamında "STÖ'ler için İletişim ve Halkla İlişkiler" eğitimi düzenlenecek. Kasım ayının üçüncü haftasında düzenlenecek olan eğitim için başvurular başladı.

» Haberin Devamı

BİRLİKTE Yola Çıktı!

Güncelleme Tarihi 24.10.2018

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi tarafından yerel STÖ’lerin kurumsal kapasitesini geliştirmek amacıyla geliştirilen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE programının açılışı 8 Ekim'de Ankara'da Şinasi Sahnesi'nde düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi. 

Türkiye’nin dört bir yanından yerelde hak temelli çalışmalar yürüten STÖ’lerin güçlenmesine katkı sunacak olan programın açılışına hibe yararlanıcısı 42 örgütten temsilciler,  Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Büyükelçisi Christian Berger, T.C. Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan ve Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Başkanı Levent Korkut katıldı.

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Kasım 2018 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
   1234
567891011
12131415161718
19
202122232425
2627282930  
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.