Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
Ankara Valiliği LGBTİ Film Günlerini İptal Etti

Ankara Valiliği LGBTİ Film Günlerini İptal Etti

Alman LGBTİ Film Günleri, sosyal medyada #LGBTFilmGünleriİptalEdilsin ve #İstiklalimizeKaraLeke hashtagleriyle atılan bazı tweetlerin ardından Valilik tarafından yasaklandı.
> Devamı

"Türkiye Engellilerin Okul Terkinde Avrupa’da Birinci"

ERG, Küresel Eğitim İzleme Raporu'ndaki Türkiye’ye dair tespitleri topladı: Öğrencilerin yüzde 30’u matematik becerisinden yoksun; kızlar matematikte daha başarılı; öğretmenin özerkliği 11 yıldır azalıyor; sisteme değil öğretmene güven var.
> Devamı
TODAP'tan Psikologlar İçin LGBTİ’lerle Çalışma Kılavuzu

TODAP'tan Psikologlar İçin LGBTİ’lerle Çalışma Kılavuzu

Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği (TODAP), homofobik/transfobik olmayan bir ruh sağlığı ​ ​hizmeti ​​için “Psikologlar İçin LGBTİ’lerle Çalışma Kılavuzu” hazırladı.
> Devamı
“Çocuğumuzu En Yakın Okula Göndermek İstiyoruz Ama ‘Nitelikli’ Değil”

“Çocuğumuzu En Yakın Okula Göndermek İstiyoruz Ama ‘Nitelikli’ Değil”

Bianet'ten Tansu Pişkin, TEOG yerine getirilen “Mahalli yerleştirme ve isteyene sınav sistemi”ni öğrencilerin velilerine ve öğretmenlere sordu: “Öğrenciler ‘Biz ne olacağız’ diye soruyor.”
> Devamı
Etnik ayrımcılık, kültürel dışlanma: ‘Türkiye’de Roman Mahpus Olmak’

Etnik ayrımcılık, kültürel dışlanma: ‘Türkiye’de Roman Mahpus Olmak’

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CİSST) tarafından hazırlanan “Türkiye’de Roman Mahpus Olmak” isimli araştırma, Roman yurttaşların cezaevlerinde yaşadıkları sorunlar ve hak ihlallerine dikkat çekiyor. Roman tutuklular, cezaevinde de etnik ve sınıfsal anlamda ayrımcılığa maruz kalıyor.
> Devamı
Ankara Valiliği’nden “LGBTİ etkinliklerine” süresiz “genel ahlak” yasağı

Ankara Valiliği’nden “LGBTİ etkinliklerine” süresiz “genel ahlak” yasağı

Ankara Valiliği, “LGBTİ sivil toplum örgütleri tarafından yapılacak” etkinlikleri “genel ahlak” bahanesiyle süresiz olarak yasakladı.
> Devamı
“10 Ton Cıva Artvin’i Yok Eder”

“10 Ton Cıva Artvin’i Yok Eder”

“Artvin STK ve Platformları Türkiye Buluşması”ndan çıkan sonuç bildirgesinde Cerattepe’deki tahribata vurgu yapıldı. Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu, “Madenle yeryüzüne çıkacak olan 10 ton cıva Artvin’i yok eder” dedi.
> Devamı
1 2 3 4 5 6 7

STGM'den Duyurular

BİRLİKTE Yerel STÖ’ler Kurumsal Destek Programı Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 16.11.2017

BİRLİKTE Yerel STÖ’ler Kurumsal Destek Programı, STGM’nin yerel STÖ’lerin kurumsal kapasitesini geliştirmek amacıyla başlattığı yeni bir destek programıdır. Program hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru belgelerine ulaşmak için duyuru detayına bakabilirsiniz.

» Haberin Devamı

7. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Günleri

Güncelleme Tarihi 14.11.2017

AB İnsan Hakları Film Günleri film severleri ve ilgili vatandaşları, her yıl farkındalık yaratmak, tartışmak ve düşünmek için yaratılan bir ortamda bir araya getirmeyi amaçlıyor.

» Haberin Devamı

TACSO Kitapları STGM Web Sayfasında

Güncelleme Tarihi 19.10.2017

TACSO'nun Türkiye'deki kaynak kuruluşu STGM, TACSO'nun yıllardır ürettiği kitapları web sayfasına taşıdı. Daha çok sivil toplum aktivistinin erişimine açılmasını umduğumuz yayınlar önümüzdeki günlerde yenilenecek dijital altyapımızla çok daha kolay erişebilir olacak.

» Haberin Devamı

Raklet, üye, bağışçı, gönüllü topluluk yönetim platformu TechSoup Türkiye'de!

Güncelleme Tarihi 25.09.2017

Raklet, üye, bağışçı, gönüllü ya da kurumuzun iletişim halinde olduğu tüm kişileri tek bir çatı altında toplayıp bütün bilgilerini her zaman güncel tutabileceğiniz bir topluluk yönetim platformu. Ancak yapabilecekleriniz bunlarla sınırlı değil.

» Haberin Devamı

Mülteci Alanında Çalışan STÖ'lerin Dijital İhtiyaçları Anketi - أستبيان بالاحتياجات الالكترونية للمنظمات الغير حكومية اللتي تعمل في مجال اللاجئين

Güncelleme Tarihi 20.09.2017

Bu anket, Türkiye'de mülteci alanında çalışan STÖ'lerin teknolojik kapasitelerini ve ihtiyaçlarını tespit etmek için, Microsoft tarafından desteklenen TechSoup Mülteci Projesi kapsamında oluşturulmuştur. Anketin sonuçları Techsoup Türkiye'nin sunduğu hizmetlerin geliştirilmesi için kullanılacak olup, üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

هذا الاستبيان هو من اجل تحديد القدرات والاحتياجات التكنولوجية للمنظمات غير الحكومية العاملة في مجال اللاجئين في تركيا. تم انشاء مشروع   TechSoup ضمن اطار مشروع اللاجئين بدعم من مايكروسوفت. نتائج الاستبيان سوف تستخدم لتطوير الخدمات التي تقدمها TechSoup في  تركيا. ولن يتم تقاسمها مع اطراف ثالثة

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Kasım 2017 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
  12345
6789101112
131415161718
19
20212223242526
27282930   
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.