STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
Cinsel istismara karşı çocuklar için yeni bir kaynak:

Cinsel istismara karşı çocuklar için yeni bir kaynak: "Benim Hulahopum var"

Artan cinsel istismar vakalarının ardından çocuklara yönelik farkındalık yaratmak amacıyla harekete geçen Nar Kadın Dayanışması “Benim Hulahopum Var” kitabını yayınladı.
> Devamı
Özgecan Aslan'ın hayatı beyazperdede

Özgecan Aslan'ın hayatı beyazperdede

Almanya, Rusya, Türkiye ve İngiltere’de 4 farklı kadının erkek şiddetiyle öldürülmesinin dramını anlatacak olan ‘Faint Sound’ filmi, Aralık ayında vizyonda olacak.
> Devamı
Bienal’de sömürü tartışması: İnsan hayvan için iyi bir komşu mu?

Bienal’de sömürü tartışması: İnsan hayvan için iyi bir komşu mu?

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 15. İstanbul Bienali 16 Eylül Cumartesi günü başladı. Kuzey Avrupalı ikili Elmgreen & Dragset‘in küratörlüğünde ‘iyi bir komşu’ temalı Bienal 12 Kasım’a kadar devam edecek. Bienal’de 32 ülkeden 56 sanatçı ev, mahalle ve aidiyet kavramlarını tartışmaya açarken, beklenmedik bir konu daha tartışma yarattı: Hayvan sömürüsü. 
> Devamı
Artık veganların da bir bayrağı var!

Artık veganların da bir bayrağı var!

Geçtiğimiz aylarda, Gad V Hakimi ve ona yardım eden diğer aktivist tasarımcıların da yardımıyla Uluslararası Vegan Bayrağı resmi olarak ilan edildi ve yürüyüşlerde dalgalanmaya başladı. Konuyla ilgili haber şöyle:  
> Devamı
Türkiye'nin İlk Kekemeler Derneği Kuruldu

Türkiye'nin İlk Kekemeler Derneği Kuruldu

Türkiye'de ilk kez kurulan Kekemeler Derneği'nin Başkanı Funda Özüm Kipel "Kekemelik bir engel olarak sayılmıyor ancak kekemeliğimiz yüzünden işlere alınmıyoruz" diyor.
> Devamı
Hrant Dink Ödülleri Eren Keskin ve Ai Weiwei'nin

Hrant Dink Ödülleri Eren Keskin ve Ai Weiwei'nin

Hrant Dink'in 63. yaş gününde verilen Hrant Dink Ödülleri, hak savunucusu avukat Eren Keskin ve eşitsizliklere ve insan hakları ihlallerine dikkat çeken Çinli sanatçı Ai Weiwei'ye verildi.
> Devamı
Kadınlar Lübnan’da barış için pedallayacak

Kadınlar Lübnan’da barış için pedallayacak

Ortadoğu’daki çatışma ortamına dikkat çekmeyi amaçlayan Follow The Women (Kadınları Takip Et-Kadınlar Barış İçin Pedal Çeviriyor) bisiklet turu, bu sene 30 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında Lübnan’da düzenleniyor. Farklı coğrafyalardan bir araya gelen kadınlar, tur boyunca barış için pedallayacak.
> Devamı
Okullarda Fiziksel Güvenlik

Okullarda Fiziksel Güvenlik

Medyascope’da yayınlanan Gündem: Çocuk! programında okullarda fiziksel güvenlik ele alınarak çözüm önerileri tartışıldı. Sorunun çözümünde çocukların görüşünün önemine ve mevzuatın çocuk odaklı tasarlanmasının gerekliliğine dikkat çekildi.
> Devamı
Olay yeri: Aile

Olay yeri: Aile

Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Kolektifi'nden Selen Doğan bir şiddet biçimi olan ensesti yazdı.
> Devamı
1 2 3 4 5 6 7 8 9

STGM'den Duyurular

Mülteci Alanında Çalışan STÖ'lerin Dijital İhtiyaçları Anketi - أستبيان بالاحتياجات الالكترونية للمنظمات الغير حكومية اللتي تعمل في مجال اللاجئين

Güncelleme Tarihi 20.09.2017

Bu anket, Türkiye'de mülteci alanında çalışan STÖ'lerin teknolojik kapasitelerini ve ihtiyaçlarını tespit etmek için, Microsoft tarafından desteklenen TechSoup Mülteci Projesi kapsamında oluşturulmuştur. Anketin sonuçları Techsoup Türkiye'nin sunduğu hizmetlerin geliştirilmesi için kullanılacak olup, üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

هذا الاستبيان هو من اجل تحديد القدرات والاحتياجات التكنولوجية للمنظمات غير الحكومية العاملة في مجال اللاجئين في تركيا. تم انشاء مشروع   TechSoup ضمن اطار مشروع اللاجئين بدعم من مايكروسوفت. نتائج الاستبيان سوف تستخدم لتطوير الخدمات التي تقدمها TechSoup في  تركيا. ولن يتم تقاسمها مع اطراف ثالثة

» Haberin Devamı

ندوة افتراضية عن منتجات مايكروسوفت السحابية للمنظمات غير الهادفة للربح

Güncelleme Tarihi 20.09.2017

تهدف هذه الندوة الافتراضية إلى تعريف الجمعيات غير الهادفة للربح ببرامج ميكروسوفت و تزويدهم بمعلومات حول كيفية الحصول على برامج و خدمات مايكروسوفت المقدمة لهم، خاصة لمن لم يسبق لهم الاستفادة من هذه الخدمات. ستسعى هذه الندوة إلى عرض تطبيقات مفيدة باستخدام البرامج و الخدمات السحابية لتوضيح الفائدة التي يمكن أن تقدمها هذه المنتجات للجمعيات لتمكنهم من اداء دورهم بشكل أكثر فعالية.

» Haberin Devamı

Amazon Web Servisleri (AWS) Techsoup Türkiye'de

Güncelleme Tarihi 20.09.2017

Dünyanın önde gelen bulut bilişim sistemi Amazon Web Servisleri benzersiz avantajlarla Türkiye'deki STÖ'lere sunuluyor!

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Kuruluşları için İletişim Stratejisi Geliştirmeye Yönelik Rehber

Güncelleme Tarihi 20.09.2017

TACSO Projesi, Batı Balkanlar ve Türkiye’de faaliyetler yürüten sivil toplum örgütlerine iletişim ve görünürlük konusunda destek olmak amacıyla iletişim konusunda çok sayıda eğitimler, ulusal ve bölgesel düzeyde konferanslar düzenlemiş, STK-medya ilişkileri ve kamunun algısına ilişkin araştırmalar yürütmüş, yanısıra “STK’lar için Medya İlişkileri Rehberi”ni ve sosyal medyanın kullanımına yönelik çok sayıda videoyu da yayımlamıştır. Bu kaynakların tümüne TACSO web sayfasından ulaşılabilir.

» Haberin Devamı

Her hafta 5000 aktiviste e-bülten gönderiyoruz

Güncelleme Tarihi 20.09.2017

TACSO-STGM olarak güncel hibe duyurularını, sivil toplumdan haberleri ve yürüttüğümüz çalışmaları derlediğimiz bir e-bülteni titizlikle hazırlıyoruz.

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Eylül 2017 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
    123
45678910
11121314151617
18192021
22
2324
252627282930 
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.