Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
Hem Çocuk Hem Doğa Dostu: Yeryüzü Ekoloji Parkı

Hem Çocuk Hem Doğa Dostu: Yeryüzü Ekoloji Parkı

Parklar çocukların en sevdiği mekanların başında geliyor. Peki, çevremizdeki parklar ne kadar çocuk dostu? Ya da soruyu şöyle soralım parklar doğayı deneyimlememize izin veriyor mu? Cevap pek çok kişi için olumsuz. Ancak Eskişehirliler için böylesi bir park yakında mümkün olacak. 
> Devamı
Engelliler İçin Dilekçe Deposu Güncellendi

Engelliler İçin Dilekçe Deposu Güncellendi

Geçtiğimiz aylarda engelli hakları alanında savunuculuk faaliyeti yürüten STK’ların ve hak mağduriyeti yaşayan engellilerin dava dilekçesi hazırlama konusundaki ihtiyaçlarını karşılamak için hayata geçirilen "engelliler için dilekçe" web sayfasında yer alan dilekçe deposu güncellendi. 
> Devamı
CIVICUS 2018 Raporu Yayında

CIVICUS 2018 Raporu Yayında

Her yıl dünyadaki sivil toplumun faaliyetlerini ve eylemlilikleri mercek altına alan CIVICUS Sivil Toplumun Durumu Raporu 2018 Türkçe olarak STGM'nin çevirisiyle yayınlandı.
> Devamı
Bianet Çocuk Odaklı Habercilik Kütüphanesi Yayında

Bianet Çocuk Odaklı Habercilik Kütüphanesi Yayında

"Çocuk haklarını merkeze alan bir habercilik anlayışı nasıl geliştirilir? "diyenler için alana dair araştırmalar, raporlar, makaleler,örnek haberler ve daha pek çok içerik "Çocuk Odaklı Habercilik Kütüphanesi"nde ve bir tık uzakta...
> Devamı
Evlilik Yasa Tasarısı Yolda: Örgütler Ne Düşünüyor?

Evlilik Yasa Tasarısı Yolda: Örgütler Ne Düşünüyor?

2016 yılında, Meclis’e sunulan erken yaşta evliliklere ilişkin af düzenlemesi, başta çocuk ve kadın örgütleri olmak üzere kamuoyundan gelen tepkiler üzerine rafa kaldırılmıştı. Ancak yerel seçimler öncesinde yasa tasarısı yeniden gündeme getirildi ve “evlilik affı” olarak da bilinen tasarı yaygın bir şekilde konuşulmaya başladı. 
> Devamı
Hrant Dink Vakfı'ndan Çokkültürlü Takvim

Hrant Dink Vakfı'ndan Çokkültürlü Takvim

Hrant Dink Vakfı, etkinliklerin düzenli takip edilmesini kolaylaştırmak ve önemli günleri hatırlatmak amacıyla çokkültürlü bir takvim hazırladı. Takvim aracılığıyla Hrant Dink Vakfı takipçileri, vakfın düzenlendiği panel, söyleşi ve konferansların yanı sıra, atölye, eğitim ve film gösterimlerini de bu takvim üzerinden takip edebilecek.
> Devamı
İED'den İşaret Dili Bilgi Videoları

İED'den İşaret Dili Bilgi Videoları

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler İçin Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği (İED) işaret diliyle hazırladığı videolarla sivil topluma ilişkin merak edilen soruları yanıtlıyor.
> Devamı
Kente Mor Festival Geliyor: Filmmor Kadın Filmleri Festivali 7 Mart’ta Başlıyor

Kente Mor Festival Geliyor: Filmmor Kadın Filmleri Festivali 7 Mart’ta Başlıyor

Kadınlarla kadınlar için sinema yapmak üzere kurulan Filmmor Kadın Kooperatifi bu yıl 17. kez kadınları sinemalarıyla buluşturacak. 
> Devamı
Kaos GL Medya İzleme Raporu 2018 Yayınlandı

Kaos GL Medya İzleme Raporu 2018 Yayınlandı

On yıldır medyada LGBTİ+ temsilini mercek altına alan Kaos GL Derneği, 2018 Medya İzleme Raporu'nu yayınladı. Rapor, 2018’de yazılı basındaki haber ve yazıların yarısının LGBTİ+’lara yönelik önyargıları beslediğini; ayrımcı dil ve nefret söylemi yoğun şekilde kullanıldığını ortaya koydu. 
> Devamı
Erken Yaşta Evlilik Romanlara Özgü Değil

Erken Yaşta Evlilik Romanlara Özgü Değil

Üç yıl önce kamuoyunun tepkisiyle karşılaşan ve geri çekilen erken evliliklere ve cinsel istismar faillerine af getiren yasa düzenlemesi için hazırladığımız yazı dizisinin ikinci ve son gününde sözü Roman yurttaşlarla çalışan örgütlere bıraktık.  
> Devamı
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

STGM'den Duyurular

Katılım Hakkı Eğitim Dizisi Başlıyor

Güncelleme Tarihi 19.02.2019

STGM’nin yürütücüsü olduğu ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Katılım Hakkı ve Örgütlenme Özgürlüğü Projesi kapasite güçlendirme faaliyetleri kapsamında Katılım Hakkı eğitim dizisi başlıyor.  

» Haberin Devamı

STÖ’ler için İzleme ve Değerlendirme Eğitimi Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 19.02.2019

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STGM’nin yürütücüsü olduğu STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapasite güçlendirme eğitimlerine izleme ve değerlendirme başlığıyla devam ediyor. 

Sivil toplum örgütlerinin izleme ve değerlendirme faaliyetlerine dair kapasitelerini güçlendirmelerine yardımcı olmayı hedefleyen "STÖ'ler için İzleme ve Değerlendirme" eğitimi için başvurular başladı. 13-15 Mart 2019 tarihleri ve Çarşamba- Cuma günleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek olan eğitime tüm Türkiye'den hak temelli çalışma yürüten STÖ’lerin katılım gösterebilecek. Eğitimlere her STÖ’den en fazla bir kişi kabul edilecek.

» Haberin Devamı

Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Başvurusu Eğitimine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 20.02.2019

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STGM’nin yürütücüsü olduğu STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapasite güçlendirme eğitimlerine sivil toplum örgütlerinin proje geliştirme ve uygulama kapasitelerini güçlendirmelerine yardımcı olmak üzere "Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Başvurusu" eğitimiyle devam ediyor. 

» Haberin Devamı

Avrupa Birliği Finansal Destekleri Webinarı Yayında

Güncelleme Tarihi 08.11.2018

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STÖ Kaynak Merkezi Projesi Destek Noktası olarak her ayın son perşembesi düzenlediğimiz webinarlarımızın sonuncusunu STGM Genel Koordinatörü Tezcan Eralp Abay'ın moderatörlüğünde T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Proje Uygulama Birimi'nden Murat Özçelebi'nin katılımıyla düzenledik. Avrupa Birliği finansal desteklerinin ele alındığı webinarın giriş bölümünde Avrupa Birliği  mali yardımlarının kısa tarihçesi ve Türkiye’deki sivil toplum örgütlerinin yararlandığı hibe mekanizmalarının genel çerçevesi aktarıldı.  IPA ve Birlik Programları kapsamında sivil toplum örgütlerine sağlanan desteklerin de konuşulduğu webinarda AB ve Türkiye işbirliğiyle gerçekleşen sivil toplum diyaloğu projeleri ele alındı.

» Haberin Devamı

İletişim ve Halkla İlişkiler Eğitimine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 24.10.2018

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STGM’nin yürütücüsü olduğu STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapasite güçlendirme eğitimleri kapsamında "STÖ'ler için İletişim ve Halkla İlişkiler" eğitimi düzenlenecek. Kasım ayının üçüncü haftasında düzenlenecek olan eğitim için başvurular başladı.

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Şubat 2019 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
    123
45678910
11121314151617
181920
21
222324
25262728   
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.