Ana içeriğe atla
Image
Etki
Share

AB Batı Balkanlar ve Türkiye Sivil Toplum Forumu Düzenlendi

14.06.2022
AB TACSO 3 Projesi kapsamında 8-9 Haziran 2022 tarihlerinde Üsküp'te AB Batı Balkanlar ve Türkiye Sivil Toplum Forumu düzenlendi. Forum, COVID-19 pandemisinin başlangıcından bu yana ilk kez gerçekleştiriliyor.

Avrupa Komisyonu'ndan üst düzey yetkililerin, AB Delegasyon temsilcilerinin, hükümetlerden ve sivil toplum örgütlerinden çeşitli temsilcilerin katıldığı Forum'a, toplam yüz yüze 120 kişi ve 100 çevrimiçi katılımcı katıldı.

Avrupa'daki gelişmelerin ışığında toplanan Forum'da bölgedeki zorluklar ve fırsatlar üzerine konuşuldu. Forumdaki tartışmalar sivil toplumun  toplumsal müdahaleye yardımcı olmadaki rolünü daha iyi anlama fırsatı da sağladı.

Forum odağına revize edilmiş “Genişleme Bölgesinde Sivil Topluma AB Desteği 2021-2027 Rehberi”ni alırken, rehberdeki kılavuz ilkeler, AB'nin sivil topluma yardımı için hedefler belirlemekte, hükümetlere sivil toplumla işbirliğini geliştirmeleri için bir araç sağlamakta ve AB entegrasyonu için koşulları karşılamaya yönelik ilerlemeyi ölçmeye yardımcı oluyor. 

TACSO
İlgili Eğitim