Ana içeriğe atla
Image
stgm
Share

STGM Destekleri

18.07.2020
STGM, sivil toplumun güçlü, etkili, katılımcı, şeffaf, hesap verebilir ve bağımsız olması için geniş bir yelpazede destekler sağlar. Sivil toplumu güçlendirmek için örgütlülüğü, örgütlülüğü güçlendirmek için örgütleri, örgütleri güçlendirmek için aktif yurttaşları hedefler.

Eğer sivil toplumun aktif bir bireyi iseniz, ya da bir sivil toplum örgütünde gönüllü ya da profesyonel olarak görev alıyorsanız, STGM’nin sağladığı destekleri inceleyebilirsiniz. STGM aşağıda yer alan konularda sizin ve/veya örgütünüzün ihtiyaçlarına yanıt olabilecek destekler sunar.

STGM Destekleri, 2004 yılından bugüne yürüttüğümüz AB tarafından desteklenen projeler kapsamında geliştirilmiş bilgileri, belgeleri, danışma hatlarını, eğitim gibi faaliyetleri ve sivil topluma aktarılan fonları içerir. STÖ’lerin ve gönüllülerin hem gündelik hem de yapısal ihtiyaçları göz önünde bulundurarak şu konularda destekler verilmektedir: STÖ Yönetimi, STÖ Hukuku, Proje Yönetimi, Dijitalleşme, Savunuculuk ve Sivil Toplum Düşüncesi.

STGM desteklerine, aşağıdaki yollarla ulaşabilirsiniz: 
i. Konuyla ilgili yayınlanan belge ve videolara erişim sağlayarak, 
ii. STGM ile doğrudan iletişim kurarak,
iii. Açılan çağrıları takip ederek.

Daha detaylı bilgiler için lütfen destek almak istediğiniz konuya ilişkin aşağıdaki sayfamızı inceleyiniz. 
 

Share
Sıkça Sorulan Sorular

STGM yayınlarına Yayınlar bölümünden erişebilir, dilediğiniz gibi indirebilir, başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Ancak her yayının bir bölümü veya tamamı kullanılacaksa kaynak gösterilmesi gereklidir ve yayınların hakları STGM'ye aittir. 

Yayınların basılı versiyonunu ise STÖ olarak [email protected] ile temasa geçerek talep edebilirsiniz. STGM yayınlarının büyük bir kısmının baskısı tükendiğinden sadece Destek Noktası tarafından size iletilecek formda yer alan yayınları talep edebilirsiniz. Talep etmeniz durumunda, istediğiniz yayınlar formda belirttiğiniz adrese, Pazartesi günleri anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile adrese teslim şeklinde karşı ödemeli olarak gönderilebilecektir.

STGM yayınları herkese açık ve ücretsizdir ancak yayınların telif hakkı STGM'ye aittir. Yayınlarımız bölümünden yayınları dilediğiniz gibi indirebilir, başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte bir bölümü veya tamamı kullanılacaksa kaynak gösterilmesi gereklidir. Ticari bir iş için kullanılacaksa STGM'yle iletişime geçilmesi önerilir.

Web sayfamızda yer alan "STGM'den Nasıl Yararlanabilirsiniz" bölümünü inceleyebilirsiniz. STGM'nin destekleri konusunda halen sorularınız olursa STGM Destek Noktası ile temasa geçebilirsiniz.

STGM ilkesel olarak STÖ'leri ücretli hizmetlere/ücretli hizmet sunan kişi ve kuruluşlara ve ücretli hizmet sunan kişi ve kuruluşları da STÖ'lere yönlendirmemektedir. Bunun yanı sıra; STÖ'lere proje yazma konusunda örgütsel kapasitelerini güçlendirerek, projelerini kendilerinin yazmalarını öneriyoruz. Bunun için STGM kaynaklarını inceleyebilirsiniz.

STGM'nin çalışmaları web sitesi ve sosyal medya kanalları aracılığıyla duyurulmakta. Buradan tüm adresleri ve detayları öğrenebilirsiniz.

Image
STGM Destekleri

STGM Destekleri

STÖ’lerin ve gönüllülerin hem gündelik hem de yapısal ihtiyaçları göz önünde bulundurarak yapılandırdığımız destekleri inceleyebilirsiniz.