Ana içeriğe atla
Image
brüksel 2023
Share

 AB Sivil Toplum Günleri'ne Katıldık

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve TÜSEV'le birlikte yürüttüğümüz Örgütlenme Özgürlüğünün İzlenmesi Projesi kapsamında farklı alanlarda çalışan 8 STÖ ile Avrupa Birliği Ekonomik ve Sosyal Komitesi'nin (EESC) 1-3 Mart 2023 tarihleri arasında Brüksel'de düzenlediği AB Sivil Toplum Günleri'ne katıldık.

Belçika'nın Brüksel kentinde düzenlenen foruma 8 STÖ'nün de katılımını destekledik. Katılımını desteklediğimiz STÖ'ler şöyle;

Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı, Gençlik Örgütleri Forumu Derneği,  Göç Araştırmaları Derneği, İklim Gönüllüleri Platformu, Mezopotamya Vakfı, Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA), Medya ve Göç Derneği ve  Üniversiteli Kuir Araştırmaları ve Lezbiyen Gey Biseksüel Trans İnterseks Dayanışma Derneği. 

Üç gün süren AB Sivil Toplum Günleri'nde "Gelecekte katılımcı ve müzakereci demokrasiyi nasıl görüyoruz? Avrupa ekonomisini nasıl demokratikleştirebiliriz? Sivil toplum nasıl finanse edilmeli? Dijital haklar vatandaşlar için ne anlama geliyor?" gibi sorulara çeşitli atölyelerde yanıt arandı. 

AB Sivil Toplum Günleri'nde düzenlenen oturumların kayıtlarına buradan ulaşabilirsiniz. 

AB Sivil Toplum Günleri 2023
İlgili Eğitim