Ana içeriğe atla
Image
sivil toplum
Share

AB TACSO 3 İkinci STÖ Yönetişim Uygulama Topluluğu Toplantısına Davet Ediyor

Sivil Toplum Örgütleri Yönetim Kurulu Üyeleri ile istişare niteliği olan ve 26 Eylül Salı günü, saat 12.00-14.00 (Türkiye saati ile) arasında gerçekleştirilecek 2. STÖ Yönetişim Uygulama Topluluğu Toplantısı’na Avrupa, Batı Balkanlar ve Türkiye’den STÖ ağlarıyla beraber 50 STÖ temsilcisi katılıyor.

İlki, bu yılın Mayıs ayında çevirim içi olarak gerçekleştirilen Uygulama Topluluğu Toplantıları’nın 26 Eylül 2023 Salı günü, saat 12.00-14.00 (Türkiye saati ile) arasında gerçekleştirilecek bu ikinci toplantısında Avrupa, Batı Balkanlar ve Türkiye’den STÖ ağlarının ve 50 STÖ temsilcisinin katılımıyla, çeşitli STÖ yönetişim yaklaşımları ve STÖ yönetim yapılarının daha nasıl güçlendirilebileceğinin tartışılması hedefleniyor. STÖ Yönetişimi Öğrenme Özeti’ni de içeren ilk toplantı kaynak materyallerine buradan ulaşabilirsiniz.

2. Uygulama Topluluğu Toplantısı’nda amaç, STÖ yönetim kurulu üyelerini de içeren çeşitli STÖ temsilcileriyle yönetim kurulları ve üyelerin çalışmalarında karşılaştıkları zorluklar ve AB TACSO 3 projesinin yollar belirlemede nasıl yardımcı olabileceğinin istişaresini yapmak.

TACSO, toplantıdan elde edilen girdileri takiben Ekim/Kasım aylarında çevirim içi olarak bilgi paylaşımı etkinliği organize etmeyi planlıyor.

Tüm Batı Balkanlar ve Türkiye bölgesinden konuya ilgisi olan STÖ yönetim kurulu üyelerine ve temsilcilerine katılım çağrısında bulunuyor.

Gündemin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Katılım başvurusunda bulunmak için tıklayın.

İlgili Eğitim