Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

ABD Büyükelçiliği Hibe Programı

26.11.2020
ABD Büyükelçiliği yeni destek programının duyurusunu yaptı. Başvurular için son tarih 29 Ocak 2021 Cuma, Türkiye saatiyle 17:00.

Hibe programının öncelikleri şöyle; 

- Ortak güvenlliği desteklemek: Bu kategorideki projelerin her türlü terörle mücadele çabasını ve  aşırılık yanlısı grupların mağlup edilmesi konusunda işbirliğini desteklemesi bekleniyor. 

- Ekonomik refahın güçlendirilmesi, inovasyonu ve girişimciliği desteklemek, dijital ekonomiyi iyileştirmek: Bu kategorideki tekliflerin inovasyonu teşvik eden, girişimciliği destekleyen, ağ oluşturma ve mentorluk fırsatlarını teşvik eden, pazarlama ve sosyal yardım tekniklerini aktaran ve küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) geliştirme planlaması olan projeler olması bekleniyor.  

- Demokratik Değerlerin Güçlendirilmesi: Bu alandaki önerilerin, Türkiye'de uluslararası insan hakları normlarına saygıyı güçlendirmesi, cinsiyete dayalı şiddete karşı koymsı, LGBTİ haklarını desteklemesi, hukukun üstünlüğünü ve ifade özgürlüğünü teşvik etmesi ve / veya Türk medyasının ve sivil toplumun kapasitesini güçlendirmesi bekleniyor.

- Türk - Amerikan İlişkilerinin Güçlendirilmesi:  Bu kategorideki projelerin toplulukların çeşitliliğini, dahil edilmesini ve / veya temsilini de teşvik eden İngilizce öğretimi / öğrenimini geliştirmeye yönelik programları içermesi bekleniyor. 

Hibe programının detayları için buraya bakabilirsiniz.

İlgili İçerikler