Ana içeriğe atla
Image
sivil toplum değişim programı
Share

Açık Çağrı: Sivil Toplum Değişim Programı 2020

25.09.2020
Avrupa ve Türkiye’deki sivil toplum örgütleri için tasarlanan ve Avrupa ve Türkiye’den sivil toplum örgütleri için kapasite gelişimi sağlamayı amaçlayan program Sivil Toplum Değişim Programı 2020 yılı çağrısını duyurdu. Programa son başvuru tarihi 12 Ekim 2020. 

Kasım ayında başlayacak ve 7 ay sürecek olan program kapsamında kabul edilen örgütlerle kapasite gelişimi ile ilgili bir model üzerine çalışılacak. Yedi aylık süreçte örgütlerin çevrimiçi ve mümkünse fiziksel işbirliklerine ve hareketliliklerine olanak sağlanacakken, sürecin desteklenmesi için de bir hibe desteği verilecek.

sivil toplum değişim programı

Sivil Toplum Değişim Programı, Avrupa ve Türkiye’den sivil toplum örgütlerinin kapasite gelişimi için uzun süreli ortaklıklar kurmalarını, örgütlerin ortak ihtiyaçlarına yönelik kapasite gelişim modelleri üzerine çalışmalarını teşvik etmeyi hedefliyor.  Program aracılığıyla Avrupa ve Türkiye’den sivil toplum örgütleri, program aracılığı ile bir araya gelerek mevcut iş birliklerini sürdürebilir ya da yeni ortaklıklar kurabilecekler.

Program hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

İlgili İçerikler