Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

Child Rights Connect - Çocuk Hakları Bağlantısı

Güncelleme Tarihi
05.04.2022
Çocuk Hakları Sözleşmesi İçin Sivil Toplum Kuruluşları Grubu, 1983’de Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin uygulanmasını sağlamak ve izlemek için birlikte çalışan uluslararası sivil toplum kuruluşlarının bir koalisyonudur. STÖ Grubu'nun üyeleri, Sözleşme'nin taslak hâline getirilmesi sürecine aktif olarak katılmışlardır. Çocuk Hakları Sözleşmesi, BM Genel Kurulu tarafından kabul edilince Sözleşme'nin izlenmesi ve uygulanması üzerine bir grup olarak çalışmaya devam etme kararı verilmiş ve Çocuk Hakları Sözleşmesi İçin Sivil Toplum Kuruluşları Grubu adını almışlardır. 2013’te kuruluş Çocuk Hakları Bağlantısı olarak ismini değiştirmiştir.
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
İsviçre

Amaçlar ve Çalışma Şekli

Ağın misyonu, Çocuk Hakları Bağlantısı'nın geliştirilmesi, uygulanması ve izlenmesinde kolaylaştırıcılık yapmaktır

Çocuk Hakları Bağlantısı'nın, STÖ’lerin, özellikle ulusal koalisyonların Çocuk Hakları Komitesi'ne raporlama sürecine, ayrıca Sözleşme'nin uygulanmasını sağlamaya yönelik diğer faaliyetlere katılımını destekleyen bir irtibat birimi vardır.

Üyelik Kriterleri

Üye kuruluşların tam olarak  tüzüğe, organizasyonel politikalara ve Çocuk Hakları Bağlantısı’nın kurallarına uyması ve üyelik ücretini ödemesi zorunludur. Üye kuruluşların Çocuk Hakları Bağlantısı aktivitelerine aktif katılımı beklenmektedir. 

İletişim

E-Posta: [email protected]

Web Sayfası: www.childrightsconnect.org 

Facebook: www.facebook.com/childrightsconnect 

Twitter: www.twitter.com/ChildRightsCnct 

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCDgQmSV9UL6AJgjKM5dk6NA

Yayınlar: https://www.childrightsconnect.org/publications/ 

Image
STGM Stüdyo

STGM Stüdyosu

Video içerikleri üretmek isteyen STÖ’ler için iyi bir haberimiz var. Ofisimizdeki stüdyomuzda video çekimlerinizi gerçekleştirebilir ve kurgu desteği alabilirsiniz.