Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

Climate Action Network (CAN) - İklim Eylem Ağı

Güncelleme Tarihi
05.04.2022
CAN, insan etkisi ile oluşan iklim değişikliğinin ekolojik açıdan sürdürülebilir düzeyler ile sınırlı tutulabilmesine yönelik olarak çalışan 340 STÖ’nün bir araya gelerek oluşturduğu uluslararası bir ağ yapılanmasıdır. 2016 itibariyle CAN ağında 120’den fazla ülkede 1100’den fazla STÖ yer almaktadır.
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
Almanya

Amaçlar

CAN'ın amacı, dünya çapında sürdürülebilir ve eşitlikçi bir gelişmeye izin verirken, aynı zamanda atmosferin korunmasını da sağlamaktır. 1989 yılında kurulduğundan bu yana CAN, iklim konusuna eğilen bölgesel ve uluslararası görüşmeler, iklime ilişkin politikalar ve ölçümlere ilişkin kararlar üzerinde etki sahibi olmak amacına yönelik olarak aktif bir biçimde faaliyetler yürütmektedir. 

Üyelik Kriterleri

CAN'ın esnek yapısı, üyelerine bir araya gelme ve iklim değişimi konusuna ilişkin bilgi ve görüş paylaşımı olanağı tanıyan bir STÖ forumu oluşturmaktadır. CAN misyonunu onaylayan, küresel ısınma konusunda aktif çalışmalar yürüten ve kâr amacı gütmeyen bağımsız kuruluşlar CAN üyesi olabilirler.

Üyelik formuna buradan ulaşabilirsiniz: www.climatenetwork.org/about/join-can 

İletişim  

Web Sayfası: www.climatenetwork.org 

E-posta: [email protected] 

Twitter: www.twitter.com/CANIntl 

Facebook: www.facebook.com/CANInternational

Facebook: www.facebook.com/caneurope

Twitter: www.twitter.com/CANEurope  

Flickr: www.flickr.com/photos/caneurope/albums

Youtube: https://www.youtube.com/user/caninternational/about 

Yayınlar: http://www.climatenetwork.org/policy-information/publications 

Image
Birlikte yaka pinleri

BİRLİKTE Destek Programı Teklif Çağrısı

2017’de hak temelli çalışan STÖ’lere kurumsal hibe ve kurumsal gelişim için mentorluk sağlamak üzere uygulamaya başladığımız BİRLİKTE Destek Programının yeni destek dönemi için tekliflerinizi 3 Ağustos 2022’ye kadar iletebilirsiniz.