Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

The Climate Alliance of European Cities - Avrupa Kentleri İklim İttifakı

Güncelleme Tarihi
06.04.2022
İklim Birliği, yağmur ormanları yerli halkıyla ortaklık içine girmiş Avrupa ülkeleri ve belediyelerinin bir birliğidir. Dünya çapındaki bu birlik, dünya iklimine yönelik ortak bir kaygı etrafında birleşmektedir. İklimin korunmasına yönelik katkıları yerel düzeyde çeşitlilik ve bağlılık üzerine kurulmuştur. Girişim, sürdürülebilir kalkınmaya ve kuzey-güney eşitliğine yönelik çabaların bir parçası olarak görülmelidir.
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
Belçika

Amaçlar ve Çalışma Şekli

İklim Birliğinin amacı küresel iklimi korumaktır. Bakış açılarına göre bu, sera gazı emilimlerini kuzeydeki sanayileşmiş ülkelerde sürdürülebilir bir seviyeye indirmeyi ve gezegenin güney kısmındaki yağmur ormanlarını korumayı içermektedir. Yerli halkla ortaklıkları, onların hedeflerini destekledikleri anlamına gelmektedir.

Bu hedefler, insan olarak temel haklardan yararlanmalarını ve kendi kalkınma kavramlarına göre doğal ortamlarında yaşamalarını ve çalışmalarını olanaklı kılmaktır. Üye belediyeler, birliğe üye olarak belirli amaçlar, faaliyet alanları ve önlemler için sorumluluk alırlar. Bu gönüllü sorumluluk üstlenme İklim Birliği Tebliği (1990) ve İklim Birliği Bildirgesi'nde (2000) de ifade edilmiştir. 

Üyelik ve Üyelik Koşulları

İklim Birliği Tebliği'ni kabul eden Avrupa sınırları içindeki bölgesel merciler ile Amazon ve diğer yağmur ormanlarının yerli halkının kurduğu örgütler birliğe üye olabilir. 5000'den az nüfusa sahip belediyeler, federal devletler ve sivil toplum kuruluşları sınırlı üye olabilirler. Sınırlı üyeler, birliğin faaliyetlerine katılma ve bu faaliyetler hakkında bilgi alma hakkına sahiptirler. Yazılı üyelik başvurusunu yönetim kurulu değerlendirir ve karara bağlar.

İletişim

European Secretariat | Headquarters

Adres: Galvanistr. 28
D-60486 Frankfurt artı Main
Tel.: +49 69 71 71 39 0

E-Posta: [email protected]

European Secretariat | Brussels Office
Tel.: +32 2 400 10 62
E-Posta: [email protected]

Web Sayfası: www.climatealliance.org

Facebook: www.facebook.com/ClimateAlliance 

Twitter: https://twitter.com/ClimatAlliance    

Linkedin: https://www.linkedin.com/company-beta/3215942/

Youtube: https://www.youtube.com/user/ClimateAllianceorg

Flickr: https://www.flickr.com/photos/[email protected]

Image
dijital

Herkes Dijital Sever Eğitimine Başvur

STOK Herkes Dijital Sever Eğitimleri Haziran Ayında Ankara'da Başlıyor.