Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

Coalition Clean Baltic (CCB) - Temiz Baltık Denizi Koalisyonu

Güncelleme Tarihi
05.04.2022
Coalition Clean Baltic (CCB) 1990'da Baltık Denizi bölgesi ülkelerinin çevre alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından Baltık Denizi ile ilgili faaliyetlerde iş birliği hâlinde çalışma amacıyla oluşturulmuş siyasi açıdan bağımsız ve kâr amacı gütmeyen bir ağ yapısıdır.
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
İsveç

CCB, günümüzde Belarus, Ukrayna, Finlandiya, Rusya, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya, Almanya, Danimarka ve İsveç'ten 18 üye örgütü bir araya getirmektedir. CCB üye örgütleri, Baltık Denizi çevresindeki tüm ülkelerden yarım milyonun üzerinde bireyi temsil etmektedir.

Amaçlar ve Çalışma Şekli

CCB'nin temel hedefi, Baltık Denizi çevresinin ve doğal kaynaklarının korunmasını ve daha iyi hâle getirilmesini sağlamaktır. Bu doğrultuda, bireyleri ve örgütleri sorunun değil de çözümün parçası olmaya teşvik etmeye yönelik yeni ve yapıcı yaklaşımlar geliştirmeye dair olanaklar aramakta ve üretmektedir.

CCB'nin öncelikli faaliyet alanları, "Su Kalitesinin Yükseltilmesi ve Sürdürülmesi", "Baltık Denizi ve Kıyılarında Çevreye Zarar Verme Olasılığı Taşıyan Faaliyetlerin Engellenmesi" ve "Sürdürülebilir Baltık Denizi Balıkçılık Alanlarının Oluşturulması" başlıkları altında toplanmaktadır.

Üyelik Kriterleri

Üyelerin misyon ve hedeflerinin CCB misyon ve hedefleri ile aynı doğrultuda olması beklenmektedir.

Bunun yanı sıra başvuru sahibi,

  • Baltık Denizi bölgesinde ve çevre konusunda faaliyet gösteren ve kâr amacı gütmeyen bir çevre STÖ’sü olmalı,
  • Temel olarak Baltık Denizi bölgesinde faaliyet göstermeli ve faaliyetleri Baltık Denizi havzasının çevre ve doğal kaynaklarının korunmasına yönelik olmalı,
  • Sadece yerele yönelik değil, ulusal, bölgesel ve/veya uluslararası bir organizasyon yaklaşımına dayanan demokratik temelli bir yapı arz etmelidir.

İletişim 

E-posta: [email protected] / [email protected]

Web Sayfası: www.ccb.se

Facebook: www.facebook.com/coalitioncleanbaltic 

Twitter: www.twitter.com/CCBnetwork 

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC549BZy3RM2J18-pd3nqCng 

Yayınlar: https://ccb.se/publications/ 

Image
dijital

Herkes Dijital Sever Eğitimine Başvur

STOK Herkes Dijital Sever Eğitimleri Haziran Ayında Ankara'da Başlıyor.