Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

The Consortium For Street Children (CSC) - Sokak Çocukları Konsorsiyumu

Güncelleme Tarihi
06.04.2022
1993'te kurulan konsorsiyum, 135 ülkeden 180'nin üzerinde yerel, ulusal ve uluslararası organizasyon ile araştırmacı ve sahada çalışan bir yelerden oluşan bir ağdır. Konsorsiyum ağı, dünyanın en savunmasız ve dezavantajlı grubu olan sokak çocuklarının ihtiyaçlarına daha etkin bir biçimde yanıt vermeye çalışan kuruluşların çalışmalarını koordine edebilmek ve bilgi paylaşımını sağlayabilmek amacıyla kurulmuştur.
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
Birleşik Krallık(İngiltere)

Amaçlar ve Çalışma Şekli

Konsorsiyumun amacı, sokak çocuklarına hizmet etmek ve sonraki nesil çocukların sokaklarda yaşamaya ve çalışmaya zorlanmasını engellemek için geliştirilen projelerin niteliğini ve istikrarını artırmaktır.

Konsorsiyum üyeleri, sokakta yaşayan veya çalışan çocuklar ya da sokakta yaşama riski çok yüksek olan çocuklar için projelere fon, operasyona dönük ortaklık, eğitim, teknik ve kampanya desteği sağlamaktadır. Konsorsiyumun misyonu, önlem alma ve erken müdahale, HIV/AIDS, şiddet, sokak çocukları odaklı eğitim ve çocuk katılımı alanlarında dünya genelinde sokak çocuklarının yaşamlarını iyileştirmektir.

Üyelik Kriterleri

Konsorsiyum’da 209 üye kuruluş bulunmaktadır (Nisan 2022). CSC, ülke çapında, büyük uluslararası STÖ’ler, çok taraflı ajanslar, akademisyenler, şirketler ve bireylerin yanı sıra sokak çocuklarının bağlı gruplarını içeren küçük çaplı STÖ’leri kapsamaktadır. Ağ üyeliği için başvurular tamamen veya kısmen sokak çocukları üzerinde çalışan kuruluşlardan bekleniyor. 

İletişim 

E-Posta: [email protected]

Web Sayfası: www.streetchildren.org 

Twitter: www.twitter.com/streetchildren 

Facebook: www.facebook.com/consortiumforstreetchildren 

Linkedin:  www.linkedin.com/company/consortium-for-street-children 

Yayınlar: https://www.streetchildren.org/csc-publications/ 

Image
dijital

Herkes Dijital Sever Eğitimine Başvur

STOK Herkes Dijital Sever Eğitimleri Haziran Ayında Ankara'da Başlıyor.