Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

CultureLink - Kültür Bağı

Güncelleme Tarihi
CultureLink, Kültürel Gelişme Alanında Araştırma ve İş Birliği Ağları Ağı olarak UNESCO ve Avrupa Konseyi tarafından 1989 yılında Paris'te kurulmuştur. Bütün üyeleri için bir kaynak merkezi olarak hizmet veren Culturelink, kendisini kültür alanında etkili ve tek bir mekanizma olarak geliştirmiştir. Culturelink geniş coğrafi kapsama alanıyla Dünya Kültürel Kalkınma On Yılı'nın (1988-1997) en zengin içerikli projesi olmuştur.
Konu:
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
Hırvatistan

Amaçlar ve Çalışma Şekilleri

Culturelink, uluslararası ve kültürlerarası iletişim ve işbirliğini destekleyerek üyeleri arasındaki iletişimi güçlendirmeye çalışmaktadır. Ağın uzun vadeli hedefi ise, kültürel gelişim ve iş birliği çalışmaları için dünya çapında bir bilgi sistemi oluşturmaktır.

Culturelink, kültürel kalkınma, kültürel yaşam ve politikalarla İlgili bilgi toplama, İşleme ve yayma çalışmalarının yanı sıra aşağıdaki ana faaliyetleri gerçekleştirmektedir:

  • Ortak bölgesel, bölgeler arası ve uluslararası araştırma projelerini teşvik etmek,
  • Kültürel alanda ve iletişim konularında uzman konferansları, seminerler ve eğitimler düzenlemek,
  • Culturelink veritabanı oluşturmak,
  • Culturelink Review adlı yayımın ve diğer yayınların, çalışmaların ve raporların yayımlanması.

Üyelik ve Üyelik Koşulları

Culturelink ağı, dünya çapında 100 ülkeden 1000'in üzerinde ağ, üye kuruluş ve bireyi bir araya toplamaktadır. Üyeler, kültürel gelişim, kültürel politikalar, kültür yönetimi ve işbirliği konularıyla ilgilenen ve bu konularda çalışan dünyanın dört bir yanındaki ağlar, kurumlar, kuruluşlar, üniversiteler, vakıflar ve profesyonel gruplardır.

Culturelink ağına katılmak için kültürel gelişim, kültürel politikalar, kültür yönetimi ve iş birliği konularıyla ilgileniyor ve bu konularda çalışıyor olmak gerekmektedir. Bu amaçla üyelik formu doldurulmalıdır.

İletişim

Adres: Culturelink Network/IMO
Ulica Ljudevita Farkasa Vukotinovica 

2 P.O. Box 303 10000 Zagreb / Croatia
Tel: +385 1 48 77 460
Faks: +385 1 48 28 361
E-posta: [email protected]
Web Sayfası: www.culturelink.org

Image
STGM Stüdyo

STGM Stüdyosu

Video içerikleri üretmek isteyen STÖ’ler için iyi bir haberimiz var. Ofisimizdeki stüdyomuzda video çekimlerinizi gerçekleştirebilir ve kurgu desteği alabilirsiniz.