Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

Federation of Young European Greens (FYEG) - Genç Avrupalı Yeşiller Federasyonu

Güncelleme Tarihi
05.04.2022
FYEG, bütün Avrupa çapında genç çevreci ve Yeşil politik grupları daha yeşil bir Avrupa için hem karşılıklı anlayışa hem de eyleme teşvik etmek amacıyla 1988 yılında Belçika'da kuruldu.
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
Belçika

Amaçlar ve Çalışma Şekli

Federasyonun amacı, Avrupa düzeyinde çevresel ve sosyal adalet için mücadele etmektir. FYEG, Avrupa'nın farklı kısımlarında seminerler, çalışma oturumları, kamplar, politik münazaralar, eğitimler vs. düzenler. FYEG önemli politik konularda kampanyalar da (örn. organik ve genetik olarak değiştirilmiş yiyecekler üzerine kampanya) düzenler.

FYEG, Avrupa genelinde çok iyi bir ağ oluşturmuştur. Avrupa Parlamentosundaki Yeşiller Grubu ve Avrupa Yeşiller Partisi ile iyi ilişkilerin dışında, FYEG her ikisinin de bütün önemli etkinliklerinde gözlemci ve katılımcı olarak yer alır. Diğer kurumlarla, STÖ’ler ve politik gruplarla da yakın temas halindedir. Bu kurumların en önemlilerinden bazıları Avrupa Komisyonu ve Avrupa Konseyi’dir. Avrupa Komisyonu ve Avrupa Konseyi, FYEG'nin yürüttüğü proje ve etkinliklerin çoğuna fon sağlamakta ve destek vermektedir.

İletişim

E-Posta: [email protected]

Web Sayfası: www.fyeg.org

Facebook: www.facebook.com/federationofyoungeuropeangreens 

Twitter: https://twitter.com/fyeg

Youtube: www.youtube.com/user/FYEG 

Image
dijital

Herkes Dijital Sever Eğitimine Başvur

STOK Herkes Dijital Sever Eğitimleri Haziran Ayında Ankara'da Başlıyor.