Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

Inclusion Europe / Inclusion International - Uluslararası İçerme/Avrupa'da İçerme

Güncelleme Tarihi
Inclusion Europe / Inclusion International (II), zihinsel engelli bireylerin insan hakları için savunuculuk faaliyetleri yürüten aile temelli örgütlerin oluşturduğu küresel düzeyde bir federasyondur. II, dünyanın beş bölgesindeki (Orta Doğu ve Kuzey Afrika, Avrupa, Afrika ve Hint Okyanusu, Amerika ve Asya-Pasifik) 115 ülkede sayıları 200'ü geçen üye federasyonunu temsil etmektedir.
Ülke:
Birleşik Krallık

Amaçlar ve Çalışma Şekli

II'nın temel amacı, dünya çapında zihinsel engelli bireyler ve aileleri için fırsatlar yaratmak, eşitliği sağlamak ve bu bireylerin topluma dâhil edilmesini teşvik etmektir.

Bu amaçla II, 40 yılı aşkın bir süredir engelli bireyler ve ailelerinin toplumda seslerini duyurabilmelerine yönelik bir araç olarak faaliyet gösterir. Engelli insanların, kendi toplumlarına itibar gören komşular ve vatandaşlar olarak katılımını sağlamak, Inclusion International ve federasyona dâhil olan tüm üyeler açısından öncelikli sırada yer almaktadır.

II, başta gelişmekte olan ülkeler ve üçüncü dünya ülkeleri olmak üzere dünyanın çok çeşitli bölgelerinde Birleşmiş Milletler Engelliler Sözleşmesi uygulamalarının artırılması ve geliştirilmesi, yoksulluğun azaltılması, aile ve çocukların desteklenmesi ve eğitimi, insan hakları, kadın, çocuk ve engelli bireylerin hakları ve engelli bireylerin kendi savunuculuklarını yapmaları yönünde kapsamlı projeler yürütmekte ve konu hakkındaki girişimlere destek vermektedir. Engelli bireylere yönelik dünya çapında iletişim, bilgi paylaşımı, ortak örgütlenme ve iş birliği II’nın temel çalışma prensibidir.

Üyelik ve Üyelik Koşulları

II'nın üç çeşit üyelik kategorisi bulunmaktadır, üyelik kategorileri 2012 yılında yeniden düzenlenmiştir: Tam üyelik, iştirakçi üyelik, bireysel üyelik.

İletişim

Inclusion International 

Web Sayfası:  https://inclusion-international.org/

Adres: KD.2.03,
4 -6 University Way,
London E16 2RD,
United Kingdom

Tel: +44 (0)208 223 7709
Faks:  +44 (0) 208 223 6081

E-posta: [email protected]

Inclusion Europe 

Adres:Rue d’Arlon 55
1040 Brussels
Belgium 

Tel: +32 2 502 28 15
Faks: +32 2 502 80 10

E-posta: [email protected]

Facebook:  https://www.facebook.com/inclusioninternational

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/inclusion-international/

Twitter: https://twitter.com/InclusionIntl

Vimeo:  https://vimeo.com/inclusioninternational

Youtube: https://www.youtube.com/user/InclusionInternation

Facebook: www.facebook.com/inclusioneurope 

Twitter: www.twitter.com/InclusionEurope  

Youtube:  www.youtube.com/user/inclusioneurope 

Image
STGM Stüdyo

STGM Stüdyosu

Video içerikleri üretmek isteyen STÖ’ler için iyi bir haberimiz var. Ofisimizdeki stüdyomuzda video çekimlerinizi gerçekleştirebilir ve kurgu desteği alabilirsiniz.