Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

International Network for Sustainable Energy (INFORSE) - Uluslararası Sürdürülebilir Enerji Ağı  

Güncelleme Tarihi
07.10.2020
INFORSE çevrenin korunması ve yoksulluğun azaltılması amacına yönelik sürdürülebilir enerji çözümleri üretmek için, çalışan bağımsız sivil toplum kuruluşlarından oluşan uluslararası bir ağ yapılanmasıdır.

INFORSE Küresel Ağı, 60 ülkede çalışan 140 STÖ’den oluşmaktadır. Ağ, 1992 yılında Rio de Janeiro'da gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Çevre ve Kalkınma Konferansı (UNCED) kararlarının uygulanmasını izlemek ve garanti altına almak amacıyla oluşturulmuştur; çalışmalarına o günden bu yana devam etmektedir.

INFORSE toplumlarda farkındalık yaratmak amacına yönelik olarak aktif bir biçimde çalışmakta, ülkeler arası görüşmelerdeki sürdürülebilir enerji gündemini takip etmekte ve etkilemektedir. INFORSE Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi (ECOSOC) tarafından tanınmaktadır.

INFORSE Vizyonu 

Adil ve insan merkezli gelişme için gereken enerji hizmetlerinin sürdürülebilir bir yolla ve yenilenebilir enerji kullanımı aracılığıyla sağlandığı bir dünya kurmak.

INFORSE Misyonu

NFORSE, çevrenin korunması ve yoksulluğun azaltılması amacına yönelik olarak sürdürülebilir enerji çözümleri üretmek için çalışan bağımsız sivil toplum kuruluşlarından oluşan uluslararası bir ağ yapılanmasıdır.

Üyelik Kriterleri

Üyelik, INFORSE vizyon ve misyonunu destekleyen ve kâr amacı gütmeyen bağımsız sivil toplum kuruluşları ile sınırlıdır. Üyeler bölgesel toplantılarda oy kullanma ve "Sürdürülebilir Enerji Haberleri" adlı INFORSE bültenine ücretsiz erişim hakkına sahiptir.

Üyelik ücretsizdir; bölgesel koordinatörün onayı ile gerçekleşir. Başvuru formuna www.inforse.org/presentation.php3  adresinden ulaşabilirsiniz.

İletişim

E-posta: [email protected]

Web Sayfası: www.inforse.org

Facebook: www.facebook.com/INFORSE

Twitter: twitter.com/INFORSE_org

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCvNBQtp7aDGtbQ1AGW0nSyw

Yayınlar: http://www.inforse.org/publications.php3 

Image
dijital

Herkes Dijital Sever Eğitimine Başvur

STOK Herkes Dijital Sever Eğitimleri Haziran Ayında Ankara'da Başlıyor.