Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

Rehabilitation International (RI) - Uluslararası Rehabilitasyon

Güncelleme Tarihi
06.04.2022
Rehabilitation International, engellileri güçlendirmek ve onlar için daha kapsayıcı bir toplum olabilmek için sürdürülebilir çözümler üzerine çalışan küresel bir organizasyon ve ağdır.
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
Amerika Birleşik Devletleri

1922 yılında kurulan Rehabilitation International (RI), engelli bireyler, hizmet sağlayıcılar, kamu kurumları, akademisyenler ve araştırmacıların oluşturduğu ve engellilerin yaşam kalitesini iyileştirmek için çalışan savunucuların yeraldığı küresel bir kuruluştur. 100'den fazla ülkede ve dünyanın tüm bölgelerindeki üye kuruluşlarla RI, araştırma ve uygulama konusunda deneyim ve bilgi paylaşımı için bir platfom da sağlar. 

Amaçlar ve Çalışma Şekli

RI ve üyeleri, engelliler ve aileleri için önemli hizmetlere erişimin sağlanması ve bu hizmetlerin iyileştirilmesi de dahil olmak üzere engelli biryelerin haklarını korumak için çalışır. RI ayrıca uluslararası, bölgesel ve ulusal düzeylerde güçlü politikalar ve mevzuat oluşturmak için paydaşlar ve savunucular arasında işbirliğini de teşvik eder. RI, üye kuruluşları temsil eden bir meclis ve bu meclis tarafından seçilmiş bir yürütme kurulu tarafından yönetilen demokratik bir organizasyondur.

Üyelik ve Üyelik Koşulları

RI vizyonunu paylaşan sivil toplum kuruluşları üyelik için başvurabilirler. Üye başvuru formuna www.riglobal.org/get-involved/partners adresinden ulaşılabilir.

İletişim 

Adres: RI Secretariat
866 United Nations Plaza, Office 422
New York, New York 10017, USA
Tel: +1 (212) 420 - 1500
Faks: +1 (212) 505 - 0871

E-posta: [email protected]

Web Sayfası: www.riglobal.org

Youtube: www.youtube.com/user/RIGLOBAL1 

Facebook: www.facebook.com/riglobal 

Twitter: www.twitter.com/ri_global 
 

Image
dijital

Herkes Dijital Sever Eğitimine Başvur

STOK Herkes Dijital Sever Eğitimleri Haziran Ayında Ankara'da Başlıyor.