Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

Women in Europe for a Common Future (WECF) - Ortak Bir Gelecek İçin Avrupa'da Kadınlar

Güncelleme Tarihi
08.04.2022
WECF, resmi olarak 1994 yılında Hollanda’da kurulmuştur ve sürdürülebilir kalkınma, insan sağlığının ve çevrenin korunması ve yoksulluğun azaltılması için çalışan örgüt ve bireylerin bir ağıdır. Uluslararası ağ, Batı ve Doğu Avrupa ile Kafkasya ve Orta Asya'daki üye ve ortaklarından oluşmaktadır. WECF ağında 2017 itibari ile 150 üye kuruluş ve bireysel üyeler bulunmaktadır.
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
Hollanda

Amaçlar ve Çalışma Şekli

WECF, kadınlara, içinde yaşadıkları toplumlarını daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir hâle getirme konusunda aktif bir rol almaları için yardım eder, sağlık ve çevre ile ilgili sorunlar için güvenilir uzman ve bilim insanları ile birlikte pratik çözümler geliştirir.

WECF, çevresel sağlık etkilerinin temel nedenleri hakkında farkındalık yaratmak için çalışır ve sorunları kaynağında yok etmek için önleyici eylemleri teşvik eder, kadınların yerel, ulusal ve uluslararası karar alma süreçlerine katılımını güçlendirir. Aynı zamanda beceri paylaşımı, anket çalışmaları ve eğitim programları aracılığıyla bilgi ve kapasiteyi geliştirir. WECF dikkatleri zor konulara çeker. Sağlık tehditlerinin veya çevre ile ilgili sosyal adaletsizliğin olduğu yerlerde iyileştirmeler yapmak için çalışır. Çözümler önerir ve politikacılardan eyleeçmelerini talep eder.

Üyelik ve Üyelik Koşulları

WECF için üç türde üyelik söz konusudur:  Tam üyelik, iştirakçi üyeler ve onursal üyelik.

İletişim 

Web Sayfası: www.wecf.eu

E-posta:  [email protected]

WECF Ofisleri
WECF Almanya
Adres: St.-Jakobs-Platz 10
D - 80331 Munich
Tel.: +49-89-23239380
Faks: +49-89-232393811

WECF Fransa
Cité de la Solidarité Internationale
13 Avenue Emile Zola
74100 Annemasse
Tel.: +33 450834810
Faks: +33-450-499738
WICF, WECF’nin uluslarası boyuttaki şeklidir.

Facebook:  www.facebook.com/WECF.INTERNATIONAL 

Twitter: www.twitter.com/WECF_INT 

Youtube: http://www.youtube.com/user/wecfeu

Image
STGM Stüdyo

STGM Stüdyosu

Video içerikleri üretmek isteyen STÖ’ler için iyi bir haberimiz var. Ofisimizdeki stüdyomuzda video çekimlerinizi gerçekleştirebilir ve kurgu desteği alabilirsiniz.