Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

The World Coalition Against The Death Penalty - İdam Cezasının Kaldırılmasına Yönelik Koalisyon

Güncelleme Tarihi
08.04.2022
13 Mayıs 2002'de Roma'da STÖ, baro birlikleri, yerel gruplar ve ticaret odalarının bir araya gelmesi sonucu oluşan koalisyon, ölüm cezalarının sonsuza dek kaldırılmasına yönelik kalıcı bir uluslararası güç oluşturmakta ve bu alanda ulusal koalisyonların oluşmasını desteklemektedir.
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
Fransa

Koalisyon bugün uluslararası boyutta 150’den fazla STÖ, barolar birliği, yerel hükümet ve birlikten meydana gelmektedir.

Amaçlar ve Çalışma Şekli

Koalisyon, ölüm cezası karşısındaki evrensel boyuttaki mücadeleyi güçlendirmeyi, konu hakkındaki mevcut mücadelelerin desteklenmesini, ölüm cezası uygulamalarının azaltılmasını ve ortadan kaldırılmasını amaçlamaktadır.

Buna yönelik olarak koalisyon, ölüm cezası karşıtı ulusal koalisyonların oluşturulması, uluslararası kuruluşlar ve ülkelerde lobi faaliyetlerinin yürütülmesi, uluslararası boyutta bilgilendirme ve tanıtım faaliyetlerinin düzenlenmesi ve ölüm cezasını uygulamaya devam eden ülkeler üzerinde baskı mekanizması üretme amacıyla örgütlenmesi yönünde çalışmalar yürütmektedir.

10 Ekim, koalisyon tarafından "Dünya Ölüm Cezası Karşıtı Günü" olarak ilan edilmiştir.

Üyelik Kriterleri

Koalisyonun ölüm cezası konusundaki hedefini destekleyen kuruluşlar üye olabilirler. Etkin koalisyon üyeliği sadece kuruluş yapıları içindir. Konuyla ilgili bireyler iştirakçi üye olarak koalisyon bünyesinde yer alabilirler.

Organizasyonlar üyelik başvuru formunun kendilerine iletilmesi için aşağıda linki verilen formu doldurmalıdır: www.worldcoalition.org/become-a-member.html

İletişim Bilgileri

E-posta: [email protected]

Web Sayfası: www.worldcoalition.org  

Facebook: https://www.facebook.com/worldcoalition 

Twitter: https://twitter.com/wcadp 

Youtube: https://www.youtube.com/user/WorldCoalition 

Image
dijital

Herkes Dijital Sever Eğitimine Başvur

STOK Herkes Dijital Sever Eğitimleri Haziran Ayında Ankara'da Başlıyor.