Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

The World Federation of The Deafblind (WFDB) - Dünya Görme-İşitme Engelliler Federasyonu

Güncelleme Tarihi
08.04.2022
WFDB hükümet-dışı ve kâr amacı gütmeyen uluslararası bir örgütlenmedir. Görme- İşitme engelli bireylerin oluşturduğu bir kuruluştur ve dünyadaki görme ve işitme engelli insanların yasal sesi olma niteliğindedir. WFDB 2001 yılında kurulmuştur ve 62 farklı ülkeden toplamda 75 üye kuruluşu bulunmaktadır.
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
Norveç

Amaçlar ve Çalışma Şekli

WFDB'nin amacı, dünya çapındaki görme-işitme engelli bireylerin yaşam kalitesini yükseltmektir. WFDB'nin üstlendiği en önemli faaliyetlerden biri, bu bireylerin yalıtılmışlıklarına son vermek amacıyla görme-işitme engelli bireylerin tespiti ve belirlenmesi ile ilgilidir.

WFDB, ayrıca, görme-işitme engeli konusunda ve görme-işitme engelli bireylerin bağımsız bir hayat sürmeleri için gerekli olan hizmet türü hakkında bilgi vermeyi amaç edinmiştir. Bunların yanı sıra WFDB, görme-işitme engelliliğin özel bir engellilik türü olarak uluslararası düzeyde kabul görmesi konusunda çaba göstermektedir.

WHO, BM, The European Deafblind Union (EDbU), The African Federation of the deafblind (AFDB), The Latin American Federation of deafblind people (FLASC) gibi kuruluşlarla güçlü iletişim ve aktif bir işbirliği içerisindedir. 2015 sonrasında Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin gerçekleştirilmesine katkıda bulunmaktadır

Üyelik ve Üyelik Koşulları

WFDB'nin dört farklı üyelik kategorisi bulunmaktadır:

  • Ulusal Üyelik
  • Bireysel Üyelik
  • İştirakçi Üyelik
  • Sponsor Üyelik

İletişim
Adres: HEADQUARTER (Başkanlık Ofisi)
Geir Jensen
c/o FNDB
Sporveisgata 10
N-0354 Oslo
Norway
Tel.:  +47 22 93 33 50 / +47 22 93 33 50
Faks: +47 22 93 33 51
E-Posta: [email protected] [email protected]

Web Sayfası:  www.fdb.eu

Image
STGM Stüdyo

STGM Stüdyosu

Video içerikleri üretmek isteyen STÖ’ler için iyi bir haberimiz var. Ofisimizdeki stüdyomuzda video çekimlerinizi gerçekleştirebilir ve kurgu desteği alabilirsiniz.