Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

The Youth of European Nationalities (YEN) - Avrupa Vatandaşları Gençlik Ağı

Güncelleme Tarihi
08.04.2022
1984'te kurulan YEN Avrupa gençlik örgütlerinin bir birliğidir. 41 üye örgüt, Avrupa'nın dilsel, kültürel ve ulusal azınlıkları temsil etmektedir. YEN Avrupa'daki azınlıkların kültür, dil ve haklarının korunması ve geliştirilmesi için çalışmaktadır. Üye örgütler, çok kültürlü ve çok dilli Avrupa'da, bütün azınlıkların temsil edildiği dinamik ve canlı bir gençlik örgütleri ağı kurmak için beraberce çaba harcamaktadır.
Konu:
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
Almanya

Amaçlar ve Çalışma Şekli

YEN'in amacı, azınlıkların kültür, dil ve haklarının korunması ve geliştirilmesidir. YEN Avrupalı etnik grupların dil, kültür ve haklarının korunması ve daha da geliştirilmesi için aktif olarak çalışmaktadır. Özel odak noktalarından biri çocuklar, gençler ve genç yetişkinlerdir.

YEN etnik gruplara kendi kendini yönetme ve farklılıklarını koruma hakkını veren federal bir yapı ile birleşmiş bir Avrupa temelinde insan haklarını ve temel özgürlükleri garantilemek için BM ve Avrupa Konseyinin çalışmalarını desteklemektedir.

Üyelik Kriterleri

Üç kategoride üyelik söz konusudur: asli, asli olmayan ve tali üyelik. Daha fazla bilgiye websitesinden ulaşabilirsiniz. 

İletişim 

E-posta: [email protected][email protected]

Web Sayfası: www.yeni.org

Instagram: www.instagram.com/yenjev1984 

Twitter: www.twitter.com/YenJev 

Youtube: www.youtube.com/channel/UCfUCZj_c-0_Y16FNX2Hn0PA

Image
dijital

Herkes Dijital Sever Eğitimine Başvur

STOK Herkes Dijital Sever Eğitimleri Haziran Ayında Ankara'da Başlıyor.