Ana içeriğe atla
Image
yeşil
Share

Agroekoloji ile ilgileniyor musunuz?

06.06.2021
Buğday Derneği; Geleneksel agroekoloji bilgisinin derlenmesi ve agroekolojinin yaygınlaşması için yeni bir proje başlattı: Akdeniz Agroekoloji Kervanı - MedCaravan

Küresel iklim krizi nedeniyle, Akdeniz havzasında, sürdürülebilir uygulamalara ve topluluklara geçişin önemi giderek daha belirgin hale geliyor. Üretim modelinin sanayileşmesi, canlı toprakların, biyolojik çeşitliliğin ve yerel tohumların kaybına, arazinin terk edilmesine ve sosyo-ekonomik eşitsizliklerin şiddetlenmesine neden oluyor. Agroekolojik uygulamalar ise biyoçeşitlilik kaybı, iklim krizi ve kırsal yoksulluk ile mücadelede çözümler öneriyor. 

buğday

Dernek, Avrupa Birliği tarafından Erasmus+ Programı kapsamında desteklenen Akdeniz Agroekoloji Kervanı - MedCaravan projesi ile yerelde ve kırsaldaki agroekoloji bilgi ve uygulamalarını toplayarak, derlenen bilgi ve deneyimleri, eğitim materyalleri ve dijital bir platformla daha geniş bir platformda paylaşmayı hedefliyor.

Anket çalışmasına katılmak için;

Agroekoloji konusu ile ilgileniyorsanız, eğitim platformumuzun geliştirilmesi adına; ilgi alanlarınızı, ihtiyaçlarınızı ve bilgi düzeyinizi anlamamızı sağlayacak olan anket formumuzu 15 Haziran 2021 tarihine kadar doldurabilir ve çevreniz ile de paylaşarak yaygınlaştırmamıza destek olabilirsiniz. 

Linke tıklayarak anket çalışmasına katılabilirsiniz.

Akdeniz Agroekoloji Kervanı - MedCaravan projemiz hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.