Ana içeriğe atla
Image
anket
Share

Ankete Katılın: Üniversite Öğrencisi Gençlerin İnsan Hakları I Eşitsizlikler ve Adaletsizlikler Algısı Araştırması

Haklar Projesi, üniversite öğrencisi gençlerin eşitsizlik ve adaletsizlik algısını ölçmek üzere "Üniversite Öğrencisi Gençlerin İnsan Hakları: Eşitsizlikler ve Adaletsizlikler Algısı Araştırması" başlığıyla hazırladığı ankete katkı bekliyor.

Projenin çağrısı şöyle; 

Bu çalışma Gençlik Servisleri Merkezi Derneği (GSM), Mardin Ortak Kadın İşbirliği Derneği (MOKİD) ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) iş birliğinde hayata geçirilen kısa adı Haklar Projesi olan, “Kırılgan Gruplardan Gençlerin İnsan Haklarını Geliştirmek İçin Üniversite Gençliğinin Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında hazırlanmıştır. Çalışma 18-25 yaş grubundaki üniversite öğrencileri ile gerçekleştirilmektedir.

Bu araştırma, sizin bilginizi test etmemektedir. Bundan dolayı doğru veya yanlış cevabı söz konusu değildir.

Çalışmanın amacı, üniversite öğrencisi gençlerin eşitsizlik ve adaletsizlik algısını ölçmektir. Bu çalışmadan elde edilen veriler, gençlerin eşitsizlikler ve adaletsizlikler karşısındaki durumunu güçlendirmek amacıyla kullanılacaktır. Anketin sonuçları bireysel değerlendirme içermediği için kimliğinizi açığa çıkaracak yönde hiçbir soru mevcut değildir ve verdiğiniz bilgiler başkalarıyla paylaşılmayacaktır. Ancak yine de yanıt vermek istemediğiniz bir soru olursa o soruyu boş bırakma hakkınız saklıdır.

Yanıtlayacağınız her sorunun araştırmanın değerini arttıracağını belirterek, vereceğiniz yanıtların içtenliğine inanıyor ve katkılarınız için şimdiden teşekkür ediyoruz.

* Bu anketin ortalama tamamlanma süresi 15 dakikadır.

Ankete katılmak için tıklayınız.

İlgili Eğitim