Ana içeriğe atla
Image
Sivil Topluma Giriş: Temel Kavramlar ve Beceriler Eğitimi
Share

Birey ve Toplum Ruh Sağlığında İZ Derneği'nin Dijital İZ Projesi Başlıyor.

Dijital İZ kapsamında ilk kapasite geliştirme eğitimini 21 Ekim Perşembe günü 13:00-16:00 arasında Prof. Dr. Arşaluys Kayır ile gerçekleştireceğiz. Detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

dijitaliz

Dijital İZ Projesiyle, ruh sağlığı profesyonellerinin psikososyal alanda çevrimiçi araçları kullanma kapasitelerini geliştirmek için yola çıktık. Psikososyal çalışmaların çevrimiçi ortama taşınması özellikle pandeminin getirdiği zorlukların üstesinden gelmek ve insanlara yardım etmeyi sürdürebilmek için yeniden gündeme geldi. Dijital İZ ile grupla oyun ve yaşantı temelli psikososyal çalışmalar üzerine yoğunlaşıp çevrimiçi ortamda uygulayabilmeleri için ruh sağlığı profesyonellerine destek olmayı amaçlıyoruz.

Süreç boyunca 11 kapasite geliştirme eğitimi düzenleyecek, deneyim paylaşım çalıştayında buluşacak ve video içerikli rehber kitapçık yayınlayarak çalışmaları yaygınlaştıracağız. Kapasite geliştirme eğitimlerinden ilki olan 'Psikodramatik Alıştırmalarla Grup Çalışmalarına Doğru: Benden Sana Senden Bana'  eğitimi, 21 Ekim Perşembe günü saat 13:00-16:00’da Prof. Dr. Arşaluys Kayır ile gerçekleştirilecektir. Yaşantı ve alıştırmalar üzerinden ilerleyecek eğitimde grup çalışmalarının yararları, işlevleri ve çevrimiçi ortamda çalışmanın çerçevesini ele alacağız.

Eğitim, psikososyal alanda çalışan ruh sağlığı profesyonellerine (psikolog, psikolojik danışman, psikiyatrist, sosyal çalışmacı ve psikiyatri hemşirelerine) açık ve 20 kişiyle sınırlıdır. Eğitimlerin tamamı Zoom üzerinden gerçekleştirilecektir.

Başvuru formuna aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz:

https://bit.ly/dijital-iz

Sorularınız için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Eğitim