Ana içeriğe atla
Image
Faaliyet
Share

BİRLİKTE Tanıtım Toplantıları Yedi Bölgedeydi

STGM'nin geliştirdiği BİRLİKTE Yerel STÖ’ler Kurumsal Destek Programı Teklif Çağrısı 4-14 Aralık tarihlerleri arasında yedi kentte düzenlenen toplantılarla ve canlı bir internet semineriyle(webinar) tanıtıldı.

STGM'nin geliştirdiği BİRLİKTE Yerel STÖ’ler Kurumsal Destek Programı Teklif Çağrısı 4-14 Aralık tarihlerleri arasında yedi kentte düzenlenen toplantılarla ve canlı bir internet semineriyle(webinar) tanıtıldı.

birlikte toplantılar

Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Diyarbakır, Trabzon ve Kars'ta yaklaşık 400 STÖ temsilcisinin katıldığı toplantılarda program rehberi, başvuru formları ve bütçe formatı anlatılarak soru-cevaplarla detaylı bilgi verilmeye çalışıldı. Gösterilen yoğun ilgiyi karşılamak amacıyla tanıtım toplantılarına katılma şansı bulamayan STÖ temsilcileri için TechSoup Türkiye-STGM Dijital altyapısını kullanarak düzenlenen webinara da 100'e yakın STÖ temsilcisi katıldı.

Avrupa Birliği'nin desteklediği BİRLİKTE'nin yaklaşık 40 STÖ'yü güçlendirmesi amaçlanıyor. STGM’nin 15 yıllık kapasite geliştirme deneyimine dayanan BİRLİKTE'nin, örgütlerin farklı ihtiyaçlarına yanıt üretecek esneklikte tasarlanmış olması ve STÖ'lerin belli bir proje teklifine bağlı olmaksızın başvuru yapabilmeleri programın en ilgi çeken yönlerini oluşturdu. Türkiye'de bu kapsamda ilk kez uygulanacak olan bu kurumsal destek programıyla Türkiye'deki STÖ'ler amaçlarına ulaşmak için sağlanan kurumsal hibe desteğine eşlik eden bir rehberlik programıyla birlikte iki yıl boyunca STGM BİRLİKTE ekibiyle çalışacaklar.

AB Türkiye Delegasyonu Sivil Toplum ve Temel Haklar Sektör Yöneticisi Maxime Montagner Ankara'da 4 Aralık tarihindeki tanıtım toplantısında programın Türkiye'de bir ilk olduğunun altını çizmişti. İstanbul'da 5 Aralık tarihinde gerçekleşen toplantıya katılan Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Program Yöneticisi Stefano Calabretta da BİRLİKTE ile özellikle yerel STÖ'lerin güçlenebilmesi için önemli bir olanak yaratıldığını ve benzeri desteklerin devam edeceğini belirtti.

BİRLİKTE'ye başvurmak için buradan bilgi alabilir, daha önce sorulan sorulan sorulara ve yanıtlara da buradan ulaşabilirsiniz. 7 Aralık tarihinde gerçekleşen webinarın kaydını da buradan izleyebilirsiniz.

Toplantılarda sorulan sorular ve cevapları da en kısa sürede web sitemize eklenecek. Haberdar olmak için STGM e-bültenlerine buradan kaydolabilirsiniz.

İlgili Dosyalar:

  1. birlikte toplantılar [JPG] [258.10K]
Share
İlgili Eğitim