Ana içeriğe atla
Image
Maraton
Share

BoMoVu Spor ve Barış Arşivi

28.04.2021
BoMoVu Derneği, Uluslararası Kalkınma ve Barış için Spor Günü olan 6 Nisan’da Türkiye’de “Spor ve Barış” arşivi oluşturmak üzere bir çağrı yayınladı.

Spor, beden hareketi ya da sanatla barışı bir arada ele alan sivil toplum örgütleri, belediyeler ve alanda çalışan tüm kişiler, topluluklar ya da kurumlar bu arşive katkı sağlayabilir. Sizlerin de, kendi çalışmalarınızla ya da gördüğünüz örneklerle bu arşive katkı sağlayabilirsiniz.

Arşivde toplanacak örneklerin, barış inşası üzerine çalışan kişi ve kurumları cesaretlendirmesini, ilham olmasını ve bir araya getirmesini umuyoruz. Gönderilecek örnekler; etkinlik/ aktivite, oyun, uzun vadeli program/ proje, yazılı ve görsel yayınlar (haber, makale, belgesel, deneyim paylaşımı...) türlerinde olabilir.

Bu linke tıklayarak formu doldurabilir, gönüllü olarak üretmeye niyetlendikleri bu arşive katkı sağlayabilirsiniz. Yaklaşık üç ay içinde arşivin ilk halini paylaşmayı amaçlıyorlar, dolayısıyla çağrıyla karşılaştıktan sonra ne kadar yakın bir tarihte formu doldurabilirseniz o kadar iyi olur.

Detaylı bilgiye ulaşmak için web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Eğitim
İlgili İçerikler