Ana içeriğe atla
Image
Haber yatay görseli
Share

Büyüyen Hafıza ve Umutvar Arşivi Dijital Erişime Açıldı

23.04.2020
Birlikte yaşamın ve barış kültürünün inşasını desteklemek hedefiyle çalışma yürüten beraberce Derneği, Büyüyen Hafıza ve Umutvar Arşivi’ni dijital erişime ve katkıya açtı. Derneğin, HATIRLA! projesi dahilinde hazırladığı arşivde, Türkiye'den ve Türkiye dışından hafıza ve vicdan mekânları hakkında çeşitli bilgilere erişebilecek. Dijital haritayla birlikte, Meksika’dan Almanya’ya, Ermenistan’dan Türkiye’ye dünyanın farklı yerlerindeki müzeler, anıtlar ve alanlar ziyaret edilebiliyor. Ayrıca ziyaretçiler de arşive yeni içerikler ekleyebiliyor.

Birlikte yaşamın ve barış kültürünün inşasını desteklemek hedefiyle çalışma yürüten beraberce Derneği, Büyüyen Hafıza ve Umutvar Arşivi’ni dijital erişime ve katkıya açtı.

Derneğin, HATIRLA! projesi dahilinde hazırladığı arşivde, Türkiye'den ve Türkiye dışından hafıza ve vicdan mekânları hakkında çeşitli bilgilere erişebilecek.

Dijital haritayla birlikte, Meksika’dan Almanya’ya, Ermenistan’dan Türkiye’ye dünyanın farklı yerlerindeki müzeler, anıtlar ve alanlar ziyaret edilebiliyor. Ayrıca ziyaretçiler de arşive yeni içerikler ekleyebiliyor.

 
 
Dernek açıklamasında şöyle dedi: 
 
"Dünyanın dört bir yanına dağılmış müzeleri, anıtları, alanları, anlatılmayan tarihlerin hatıralarını, felaket ve kıyımların merkezleri olarak kör noktaları ve beraberce yaşamın imkanına dair ilham verici umutvar hikayeleri bu arşivde bulacaksınız. Büyüyen Hafıza ve Umutvar Arşivi’nde ziyaretçilerin görsel ve tanıklık eklemelerine olanak
sağlayan altyapının yanı sıra herkesi arşive yeni içerik eklemeye davet ediyoruz."
 
Umudu büyütmek için hazırlanan haritaya erişmek için www.beraberce.org.tr/hatirla/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Arşive dair tüm sorularınız, görüşleriniz ve arşive yeni yazılar iletmek için [email protected] ya da [email protected] adresine yazabilirsiniz.
 
 

İlgili Dosyalar:

  1. BAŞLIK YOK [JPG] [68.67K]
Share
İlgili İçerikler