Ana içeriğe atla
Image
Hudoto
Share

Çevre Odaklı Stratejik Davalama başlıklı seminere davetlisiniz

Hukuk Doğa ve Toplum Vakfı - HUDOTO tarafından düzenlenen "Stratejik Davalama Seminer Serisi" başlıyor. 24 Nisan 2024 Çarşamba günü 19.00-20.30 arasında Teams üzerinden gerçekleşecek seminerin başlığı "Çevre Odaklı Stratejik Davalama". Doç. Dr. Dilşad Çiğdem Sever ile gerçekleştirilecek seminere tam ve aktif katılım sağlayan katılımcılara katılım belgesi verilecek.

*Detaylı bilgi için Hukuk Doğa ve Toplum Vakfı - HUDOTO internet sitesini ziyaret edebilir veya [email protected] adresine mail atabilirsiniz. 
*Webinar linki başvuru formunu dolduranlara seminerden önce gönderilecektir. 

Başvurmak için tıklayın. 

Doç. Dr. Dilşad Çiğdem Sever
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2002 yılında mezun oldu. Avukatlık yaptığı 2004 yılında başladığı yüksek lisans eğitimi sırasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak görev yapmaya başladı. Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak 2007 yılında çalışmaya başladı, doktora eğitimini 2013 yılında tamamladı. 2014-2020 yılları arasında dekan yardımcılığı görevini yürüttü, 2018 yılından bu yana da Fakültede kurulan Hukuk Kliniklerinin koordinatörlüğünü yürütmektedir. 

2021 yılında Anayasa Mahkemesi Kararları ışığında İdare Hukukunda Kanuna Dayanma İlkesi başlıklı doçentlik tezini yazdıktan sonra doçent unvanı alan Sever’in, idarenin mali sorumluluğu, kolluk yetkileri, sağlık hukuku, kadın, çocuk ve engelli hakları, ayrımcılık, akademik özgürlük, ulusal insan hakları kurumları gibi konularda makaleleri, kitap bölümü ve bildirileri bulunmaktadır. Aynı zamanda Martin Loughlin’in Kamu Hukukunun Temelleri başlıklı kitabının da iki çevirmeninden biridir.

İlgili Eğitim