Ana içeriğe atla
Image
Ceylin
Share

Ceylin filminin Ankara ve İstanbul gösterimleri belli oldu

Çocuk yaşta evlilikler, kız çocukların eğitimi, çocuk işçiliği, mevsimlik tarım işçilerinin yaşam ve çalışma koşulları konularını anlatan Ceylin filmi Ankara galasını Uluslararası İşçi Filmleri Festivalinde yapacak.

Film, mevsimlik tarım işçiliğine ve çocuk yaşta evliliğe zorlanan Ceylin adlı kız çocuğun hikayesini çarpıcı bir sinema diliyle anlatıyor. Yurt içi ve yurt dışında pek çok önemli festivalde gösterilen, Portekiz ve Hindistan’dan ödülle dönen ‘Ceylin’i;

  • 3 Mayıs 2024 / Cuma / 17:30 / Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde
  • 5 Mayıs 2024 / Pazar / 17:45 / İstanbul Beyoğlu Sineması’nda izlemek mümkün olacak. 

Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

* Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği filmin senaryo aşamasından itibaren çocuk yaşta evlilik ve mevsimlik tarım işçiliği konularındaki saha deneyimleriyle filme katkıda bulundu.

Ceylin

Görsel Betimleme: Ağaç dalları ve yapraklar arasından ileriye doğru bakan 14 yaşında bir kız çocuğun yer aldığı görselin üst kısmında İşçi Filmleri Festivalinin logosu bulunuyor. Alt kısmında ise 3 Mayıs 2024 / Cuma / 17:30 / ANKARA Gala / Çağdaş Sanatlar Merkezi yazıyor. Yazının altında Official Selection: Uluslararası İşçi Filmleri Festivali / International Labor Film Festival 2024 amblemi var.

 

 

İlgili Eğitim