Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

Cinsel Sömürü ve İstismar Mağdurları için BM Güven Fonu

BM Güven Fonu, mağdurlara yardım etmek ve desteklemek için hizmetlerdeki boşlukları işaret eden ve gelir getirici faaliyetlere odaklanarak sürdürülebilir ekonomik güçlendirmeyi ele alan projelere mali destek sağlıyor.

Güven Fonu, 62/214 sayılı Genel Kurul Kararına ve bu alandaki deneyimlere ilişik olarak Birleşmiş Milletler Kapsamlı Cinsel Sömürü ve İstismar Mağdurlarına Yardım ve Destek Stratejisi (SEA) uyarınca mağdurlara yardım ve destek hizmetleri sağlayan sivil toplum kuruluşlarını desteklemektedir.

Hedefler

Güven Fonu aşağıdakilere fon sağlar:

  • Tıbbi bakım, hukuk hizmetleri ve psiko-sosyal destek dahil olmak üzere cinsel sömürü ve istismar sonucu doğan mağdurlar ve çocukların ihtiyaç duyduğu yardım ve desteği sağlayan özel hizmetleri,
  • Yardım ve destek sağlanmasındaki hizmet boşluklarını,
  • Topluluk erişimi; ve Şikayetçiler, mağdurlar ve cinsel sömürü ve istismar sonucu doğan çocuklar için ek destek ve iletişimi ele alan teklifleri desteklemektedir.

*Türkiye'den yapılacak başvuruların uygunluğu için lütfen [email protected] ile iletişime geçiniz.

Ayrıntılı bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://www.un.org/preventing-sexual-exploitation-and-abuse/content/submit-project-proposals

İlgili Eğitim