Ana içeriğe atla
Image
Kadın
Share

CİSÜ Platformu'ndan Kampanya: Cinsel Sağlık Senin Hakkın

CİSÜ Platformu ( Cinsel Sağlık&Üreme Sağlığı Hakları Plaformu) Türkiye’de cinsel hakların kapsamına ve eksik/yanlış bilgilere dikkat çekmek için "Cinsel Sağlık Senin Hakkın" kampanyasını başlatıyor.

Kampanya boyunca #cinselhaklaribil hashtag’i ile sosyal medya paylaşımları yapılarak toplumdaki her kesimin cinsel sağlık ve üreme sağlığı ile ilgili doğru bilgilere ve cinsel haklarına, ayrımcılığa maruz bırakılmadan erişilebilmesinin bir insan hakkı olduğu tekrarlanacak.

12 Nisan tarihinden 30 Ekim’e dek sürecek kampanya kapsamında, 6 proje ili İstanbul, Adana, İzmir, Eskişehir, Gaziantep, Trabzon başta olacak şekilde Türkiye’de cinsel hakların görünürlüğü ve bu haklarla ilgili kamuoyu farkındalığı artırmak amacıyla aktiviteler yürütülecek. 

Cinsel Sağlık Senin Hakkın’ kampanyası ile CİSÜ Platformu, ücretsiz verilen koruyucu cinsel sağlık hizmetlerine dair farkındalık oluşturmayı da amaçlıyor.

Bu sayede cinsel haklar alanında bilinçlenmenin yaygınlaştırılması ve cinsel sağlık ile üreme sağlığı alanında hak ihlaline maruz bırakılan grupların ihtiyaçlarının görünürlüğünün artırılması hedefleniyor. Platform üyesi sivil toplum kuruluşları, 30 Eylül’e kadar sürecek kampanya boyunca cinsel hakların Türkiye’de geniş bir kitle tarafından tanınması ve bu haklara saygı gösterilmesi için çeşitli çalışmalar yürütecek. 

CİSÜ kampanya
İlgili Eğitim