Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

Çocuk Fonu 2020 Dönemi Başvuruları Açıldı

15.10.2020
Sivil Toplum için Destek Vakfı'nın çocukların ihtiyaçları ve hakları üzerine çalışan sivil toplum örgütlerinin çalışmalarını desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Çocuk Fonu 2020 dönemi için başvuruları almaya başladı.

Fon 2020 döneminde, COVID-19 salgınının, kontrollü normalleşme sürecinde devam eden tedbirlerin ve ekonomik daralmanın sonuçlarının çocukların hayatlarında ve çocukları destekleyen STÖ’lerde ortaya çıkardığı ihtiyaçların giderilmesine ve çocukların temel haklarına erişimlerinin sağlanmasına odaklanacak. Bu çerçevede STÖ’lerin yenilikçi proje fikirleri veya salgın sürecinin getirdiği değişikliklere uyum sağlama ihtiyaçlarına öncelik verecek şekilde kurumsal gelişimleri desteklenecek.

Çocuk Fonu’na başvuru yapan STÖ’ler fondan en fazla 75 bin TL talep edebilirler. Başvuru yapmak isteyen kuruluşların başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurarak 6 Kasım 2020 Cuma günü saat 18:00’e kadar göndermesi gerekiyor. 

Çocuk Fonu hakkında detaylı bilgiye (başvuru koşulları, değerlendirme kriterleri ve fon takvimi) buradan ulaşabilirsiniz.