Ana içeriğe atla
Image
8 mart kadınlar
Share

Çocuk Hakları Alanında Çalışan Kurum ve Kuruluşlar İçin İşbirliği Formu Başvurusu

08.03.2021
Akdeniz Gençlik Derneği (AGDER) çocuk hakları ve istismarı alanında çalışan STÖ ve aktivistlerin kapasitesini arttırmak ve çocuklara cinsel istismar eğitimi vermek için yeni bir proje başlattı. Norveç Helsinki Komitesi (Norwegian Helsinki Committee) Avrasya Sivil Toplum Programı desteği ile yürütülen proje kapsamında çocuk hakları ve istismarı alanında çalışmalar yürüten aktörlerin başvurularına açıktır.

Projenin ilk çalışması olan  ‘’Çocuk Hakları Alanında Çalışan Kurum ve Kuruluşlar İçin İşbirliği Formu’’ kapsamında çocuk hakları ve istismarı alanında çalışan farklı bölgelerden 14 aktörün katılımı ile gerçekleşecek olan etkinlikte kurum ve kuruluşlar arası işbirliği ve deneyim paylaşımı ortamı oluşturulması hedeflenmektedir.

12-14 Nisan 2021 tarihinde Alanya’da düzenlenecek işbirliği forumuna katılım sağlayabilmek için online başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

Başvuru yapacak aktörlerin aşağıda belirtilen kriterleri karşılamaları beklenmektedir:

  • Çocuk hakları ve istismarı alanında faaliyet yürütüyor olunması,
  • Kurum ya da kuruluş temsilcisi olarak başvuru yapıyor olması,
  • Mevcut çalışmaları ve bölgedeki mevcut durum hakkında 15 dk sunum yapması,

12-14 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Çocuk Hakları Alanında Çalışan Kurum ve Kuruluşlar İçin İşbirliği Forumuna her kurumdan 1 katılımcının başvurması bekleniyor. Foruma en geç 31 Mart 2021 Çarşamba günü saat 23.59’a kadar başvuru yapılabilecek.

Başvuru Formu için tıklayınız.

İlgili İçerikler