Ana içeriğe atla
Image
çocuk
Share

Çocuk İstismarı Konusunda Farkındalık Artırıyoruz Ulusal Zirve

25.10.2021
Norveç Helsinki Komitesi (NHC) 2020/2021 Avrasya Sivil Toplum Programı desteği ile hayata geçirdiğimiz Akdeniz Gençlik Derneği’nin yürütücüsü olduğu ‘’Çocuk İstismarı Konusunda Farkındalık Artırıyoruz Ulusal Zirve’’ için başvuruları almaya başladı. Zirve 29-30-31 Ekim tarihleri arasında Alanya’da gerçekleşecek.

Akdeniz Gençlik Derneği

Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen çocuk istismarı alanında çalışmalar yapan STK’lar, Kamu Kurumları ile diğer aktörlerin bir araya geleceği zirve de çocuk istismarı alanında  mevcut durum analizi, ihtiyaç analizi ve strateji ve eylem planı oluşturulacaktır.

Çalışma sonucunda çocuk istismarı alanında çalışan STK ve diğer aktörlerle birlikte Türkiye’deki çocuk istismarı sorununu ele alıp Kamu-Sivil Toplum ve diğer aktörler öncülüğünde istismar vakalarının azaltılması için strateji/eylem planı oluşturulacaktır.

Başvurular Türkiye’de bulunan çocuk istismarı alanında çalışmalar yürüten tüm STK, Kamu Kurumları ve diğer aktörlerin katılımına açıktır.

Etkinlik Alanya La Finca Hotel de her şey dahil konsepti ile gerçekleşecektir. Özel ihtiyaçları olan katılımcılarımızın durumlarını katılım formunda mutlaka belirtmesini tavsiye ederiz.

Önemli Not: Katılımcılarımızın toplumun sağlığını korumak adına projemize katılımı onaylanan tüm katılımcılarımızın en az 2 doz aşı içeren aşı karneleri veya son 48 saat içerisinde alınmış negatif PCR testleri etkinlikten önce en az 24 saat öncesinde tarafımıza iletmeleri gerekmektedir.

Son başvuru 27 ekim saat 18.00 olarak belirlenmiştir.

Bu proje 2020/2021 Avrasya Sivil Toplum Programı kapsamında Norveç Helsinki Komitesi (NHC)’nin finansal desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Akdeniz Gençlik Derneğine aittir ve NHC'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

İlgili Eğitim