Ana içeriğe atla
Image
değişimin gücü 2
Share

''Değişimin Gücünü Konuşuyoruz'' Buluşmaları için Sakarya ve Bursa'ya Geliyoruz

Sivil toplum örgütleri olarak daha iyi bir hayat için mücadele ederken, değişen dünyada yolumuzu nasıl bulabileceğimizi konuşmak ve içinde bulunduğumuz krizler çağında süreci nasıl şekillendirebileceğimizi, kriz durumlarıyla nasıl mücadele edebileceğimizi birlikte düşünmek için Sakarya ve Bursa'da bir araya geliyoruz.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projemiz kapsamında düzenleyeceğimiz bu buluşmaları 19 Haziran 2023 Pazartesi günü 10.00 - 17.00 saatleri arasında Sakarya Büyükşehir Öğretmenevi'nde, 23 Haziran 2023 Cuma günü 10.00 - 17.00 saatleri arasında ise Bursa Karaman Dernekler Yerleşkesi'nde düzenleyeceğiz.

Ne  konuşacağız?

Çok yakın bir tarihte daha önce yaşamadığımız, tanık olmadığımız ölçekte bir afet yaşadık. Şubat Depremleri sonrasında, krizlere hazırlıklı olabilmek için neler yapabileceğimiz üzerine hep birlikte kafa yoracak, dayanışmanın ve krizlerle mücadelenin farklı yollarını birlikte ele alacağız. 

Sakarya'da ve Bursa'da kriz durumlarına daha hazırlıklı olabilmek ve krizlere daha etkin müdahale edebilecek hale gelebilmek için neleri yapmamız/değiştirmemiz gerektiğini, bunları gerçekleştirmek için nasıl ve ne yönde değişmeye, güçlenmeye ihtiyacımız olduğunu tartışacağız.

Kimler, nasıl katılabilir?

Sivil alandan çeşitli aktörlerin, yerel yönetimlerin ve kamu kuruluşlarının bir araya geleceği bu buluşmaya katılmak isteyenlerin ilgili formları aşağıda belirtilen tarihlere kadar doldurması yeterlidir. Formu doldurduktan sonra tarafınıza ayrıca bir bilgilendirme yapılmayacağını, doldurulan form ile programa katılımınızın onaylandığını hatırlatmak isteriz.

19 Haziran 2023 - Sakarya
  • Sakarya için son başvuru: 16 Haziran Cuma, saat 10.00
  • Sakarya Büyükşehir Öğretmenevi Adres: Merkez Yeni Mahalle 2090 Sk. Erenler/Sakarya
Sakarya Kayıt Formu için Tıklayın
23 Haziran 2023 - Bursa
  • Bursa için son başvuru: 22 Haziran Perşembe, saat 10.00
  • Karaman Dernekler Yerleşkesi AdresTuna Cd. Akasya Sk. No:1  91 Numaralı Salon Nilüfer/Bursa
 Bursa Kayıt Formu için Tıklayın

 

  • Şehir dışından katılmak isteyenlerin yol ve konaklama masrafları kendilerine ait olacaktır.
  • Detaylı bilgi ve sorularınız için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Değişimin Gücü Buluşmaları nedir?

Değişimin Gücü Buluşmaları; ''neden/nasıl değişmeliyiz?, neyi/neden/nasıl değiştirmeliyiz?'' gibi sorular üzerinden ''değişimi'' konuştuğumuz ve bu sorulara birlikte yanıt aradığımız bir dizi buluşma.

Daha iyi bir dünya kurmak için mücadele ederken, Değişimin Gücü Buluşmaları’nda değişimin tekrarlanan döngüsüne bütünsel bir bakışla bakacak ve değişim süreçlerini yönetebilmek için organizasyonel yetkinliğimizi nasıl arttıracağımızı konuşup, tartışacağız. 

Değişim istiyoruz ve bu değişimi de yönetmek istiyoruz. 

O zaman daha örgütlü, daha güçlü olmalıyız! 

İlgili Eğitim