Ana içeriğe atla
Image
webinar
Share

Dijital Şiddet ile Mücadele ve Hukuki Yöntemler Webinarı

Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği (TBİD), Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye’nin finansal desteğiyle yürüttüğü “Dijital Şiddetle Mücadele Projesi” kapsamındaki etkinliklerine 11 Şubat 2021 tarihinde saat 17:00-19:00 arasında düzenleyeceği “Dijital Şiddet ile Mücadele ve Hukuki Yöntemler” başlıklı bir webinarla devam ediyor.

Dijital Şiddet ile Mücadele ve Hukuki Yöntemler Webinarında İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyon Başkanı Avukat Şebnem Ahi, dijital şiddetin hukuki boyutları, Türkiye’de dijital şiddete ilişkin yasal düzenlemeler, dijital şiddete maruz bırakılan kişilerin başvurabileceği yasal yollar ve sosyal ağlarda ifşanın yargı mekanizmaları üzerindeki etkileri gibi konularda bilgi verecek. Webinara ayrıca TBİD’den proje koordinatörü Şevket Uyanık, akademisyen Gülüm Şener ve UNFPA Program ve Ortaklıklar Sorumlusu Nazife Ece Karaduman katılacaklar. 

Dijital Şiddet ile Mücadele ve Hukuki Yöntemler Webinarı

Webinara katılmak için formu doldurabilirsiniz. 

TBİD, “Dijital Şiddet ile Mücadele Projesi” ile hukuk, psikoloji, iletişim, bilişim ve dijital güvenlik alanında çalışan uzmanların ve akademisyenlerin katkılarıyla, dijital şiddet alanında toplumsal farkındalığın artırılmasını, gerekli yasal düzenlemelerin sağlanması için zemin oluşturulmasını ve dijital şiddeti önleyici pratiklerin hayata geçirilmesini hedefliyor. TBİD, proje boyunca dijital şiddetle ilgili bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor. Her ay gerçekleştirilen dijital şiddetle mücadele webinarlarında, uzmanlar tarafından dijital şiddetin hukuki, psikolojik ve toplumsal boyutları ele alınıyor. 
 

İlgili Eğitim