Ana içeriğe atla
Image
Faaliyet
Share

Diyaloğun 10 Yılı Etkinliği

04.03.2021
Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen ve Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) altında finanse edilen “Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Sivil Toplum Diyaloğu Programı”nın 10. Yılı,  9 Mart 2021,  Salı günü, saat 14:00 – 18:15 arasında gerçekleştirilecek olan “Diyaloğun 10 Yılı Etkinliği” ile kutlanacaktır.   

Söz konusu etkinliğe, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk KAYMAKCI, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus MEYER-LANDRUT, Küresel Toplum Katılımı ve Dayanıklılık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı ve AB Türkiye Delegasyonu Eski Başkanı Stefano MANSERVISI, TOBB ve İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Brüksel Temsilcisi Haluk NURAY ile Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent ÖZCAN konuşmacı olarak katılacaktır.  

Diyaloğun 10.yılı

Etkinlik çerçevesinde, 2008’den bu yana çeşitli tematik alanlarda uygulanmış Sivil Toplum Diyaloğu projelerinden seçkiler, proje faydalanıcıları tarafından “Sivil Toplum Diyaloğu Öyküleri” başlığı altında gerçekleştirilecek panellerde tanıtılacaktır. Panel moderasyonları;  Mirgün CABAS, Cüneyt ÖZDEMİR, Ceyda DÜVENCİ, Cem SEYMEN, Bünyamin SÜRMELİ ve Semiha ŞAHİN tarafından gerçekleştirilecektir.  

Etkinlikte ayrıca, Sivil Toplum Diyaloğu projelerinden fotoğraf karelerinin yer alacağı bir sanal sergi, Türkiye ve AB’den müzikal performanslar, tanıtım filmleri ve karikatür gösterisi de izleyenlerin beğenisine sunulacaktır. Piyanist Gülsin Onay ise etkinlikte mini bir konserle izleyicilerle buluşacaktır. 

Türkiye’den ve AB ülkelerinden konukların katılımıyla çevrim içi ve canlı olarak düzenlenecek etkinlikte İngilizce, Fransızca ve işaret dili simultane çeviri desteği verilecektir. Etkinlik davetiyesi, gündem ve panelist bilgileri ekte sunulmaktadır. 

Etkinlik bilgisine www.ab.gov.tr ve www.siviltoplumdiyalogu.org adresinden ulaşılabilmekte, kayıt ise www.diyalogun10yili.com  adresi üzerinden yapılmaktadır.