Ana içeriğe atla

Avrupa’nın Kara Bulutu: Kömür Yakan Ülkeler Komşularını Nasıl Hasta Ediyor?

Ekoloji Kolektifi Derneği, WWF, Avrupa İklim Ağı (CAN Europe), Sağlık ve Çevre Birliği (HEAL) ile Sandbag tarafından hazırlanan, Avrupa Birliği içerisinde faaliyet sürdüren kömüre dayalı termik santrallerin uluslararası sağlık etkilerini ve yol açtığı erken ölümleri masaya yatıran, 2017’de yayınlanmış Europe’s Dark Cloud raporunu, Avrupa’nın Kara Bulutu: Kömür Yakan Ülkeler Komşularını Nasıl Hasta Ediyor? ismiyle Türkçeleştirdi.
Yazar / Editör:
Doğu Eroğlu, Fevzi Özlüer
Yayın Yılı:
2018
Konu:
Çevre/Doğa Koruma
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Türkçe Çeviri: Ekoloji Kolektifi Derneği
Share
18.06.2018

Ekoloji Kolektifi Derneği, WWF, Avrupa İklim Ağı (CAN Europe), Sağlık ve Çevre Birliği (HEAL) ile Sandbag tarafından hazırlanan, Avrupa Birliği içerisinde faaliyet sürdüren kömüre dayalı termik santrallerin uluslararası sağlık etkilerini ve yol açtığı erken ölümleri masaya yatıran, 2017’de yayınlanmış Europe’s Dark Cloud raporunu, Avrupa’nın Kara Bulutu: Kömür Yakan Ülkeler Komşularını Nasıl Hasta Ediyor? ismiyle Türkçeleştirdi. 

Kömüre dayalı enerji üretiminin yarattığı sağlık etkileri ve ekolojik sorunların vurgulandığı rapor, Avrupa başta olmak üzere tüm dünya üzerinde fosil yakıt çağının neden kapanması gerektiğinin bir izleğini sunuyor. 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2022