Ana içeriğe atla

Çevre İçin Küresel Antlaşma

Ekoloji Kolektifi Derneği, geçtiğimiz Haziran ayında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na gelen ve geçtiğimiz Mayıs ayında hazırlanmasının önü açılan “Çevre İçin Küresel Antlaşma” metnini Türkçe’ye kazandırdı.
Yazar / Editör:
Fevzi Özlüer
Yayın Yılı:
2018
Konu:
Çevre/Doğa Koruma
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Türkçe Çeviri: Ekoloji Kolektifi Derneği
Share
23.05.2018

Ekoloji Kolektifi Derneği, geçtiğimiz Haziran ayında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na gelen ve Mayıs ayında hazırlanmasının önü açılan “Çevre İçin Küresel Antlaşma” metnini Türkçe’ye kazandırdı.

"Küresel çevre sorunlarına karşı küresel hukuki düzenin tıkandığını ve hatta krize girdiğini göstermek, bu konuda yeni arayışları canlı tutma" amacı taşıyan yayında, küresel hukuk normlarının işlevsizleştirilmesinden bir çıkışın olup olmadığını tartışmak olduğu vurgulandı.

Yayında Susan Biniaz’ın Kolombiya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden yayımladığı “Çevre İçin Küresel Antlaşma” Teklifi Hakkında Sorulacak 10 Soru” makalesi, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilen “Çevre İçin Küresel Antlaşmaya Doğru” kararı ve Fevzi Özlüer’in  “ Çevre İçin Küresel Antlaşma ! Ama Nasıl?” yazısı da yer aldı.

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2022