Ana içeriğe atla

Kent ve Ekoloji Araştırmaları için İnternetten Kamusal Veriye Ulaşım Rehberi

Ekoloji Kolektifi Derneği “Kent ve Ekoloji Araştırmaları için İnternetten Kamusal Veriye Ulaşma Rehberi” ile yayın serisine devam ediyor. 
Yazar / Editör:
Elif İnce
Yayın Yılı:
2019
Konu:
Çevre/Doğa Koruma
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Ekoloji Kolektifi Derneği
Share
23.07.2019

Ekoloji Kolektifi Derneği “Kent ve Ekoloji Araştırmaları için İnternetten Kamusal Veriye Ulaşma Rehberi” ile yayın serisine devam ediyor. 

İnternet üzerinden yaşadığı yerle ilgili bilgiye erişmek isteyen yurttaşların ve ekoloji, kent gibi konulara merak duyan ve araştırma yapan, yapmak isteyenler için hazırlanan rehberde anlatılan kaynakları kullanarak pek çok veriye ulaşmanız mümkün.

Kent ve çevre savunucuları başta olmak üzere bu konularda çalışma yürütenlerin ihtiyaç duydukları bir şirketin ortaklarını ve sermayesi, bir ihalenin hangi şirkete ne kadar tutara verildiği, bir termik santralin lisans başvurusunun durumu, yaşadığınız ilin güncel hava kalitesi değerleri, belediyenizin neye ne kadar bütçe ayırdığını, çevrenizdeki korunan doğal alanları ve tescilli kültür varlıkları gibi  pek çok diğer bilgi rehberde anlatılan yöntemler izleyerek öğrenilebiliyor.

Ücretsiz olan rehberi sadece kargo ücretini ödeyerek Ekoloji Kolektifi Derneği'nden de sipariş edebilirsiniz. Rehberi basılı olarak edinmek için  bağlantıya tıklayarak açılan formu doldurmanız gerekmektedir. 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2022